Євген Захаров: Чому Оксану Макар почали обливати брудом?

Суспільна думка у справі зґвалтованої дівчини з Миколаєва Оксани Макар міняється. Спочатку з неї робили мученицю, безневинну жертву жорстоких недолюдків, а зараз обливають брудом, вишукуючи негативні факти з її біографії. Це сталося тому, що спершу люди були вкрай обурені повідомлення про цей злочин. Коли заспокоїлися, почали дивитися на цю подію тверезіше і бачити ті речі, про які спочатку не думали. Суттєвою стала публічна заява лікаря, щоб не надсилали гроші матері Оксани Тетяні Суровицькій, бо вона їх витрачає на пияцтво і не дає на лікування.

Цькування двох підозрюваних, яких спочатку випустили, і правоохоронців, зрозуміти можна. Громадяни подумали, що справу спустять на гальмах і нікого не покарають. Але пішла така агресія, вилізло таке бажання помсти, що це лякає.

А хіба можна було показувати по телебаченню відео із зізнанням у скоєнні злочину одного з підозрюваних? Це недопустимий доказ, який суд не повинен визнавати. Ми знаємо, як у нас проходять слідства у таких гучних справах. Часто затриманих примушують зізнаватися у тому, чого вони не скоювали. Де гарантія, що тут не така ситуація? Відомості про те, що є відео, де підозрювані вийшли з дівчиною з бару, недостатньо, щоб визнати, що над нею вчинили наругу саме ці хлопці. Потрібні справжні докази. Після “пологівського маніяка”, коли 10 невинних людей примусили зізнатися у злочинах, нема жодних гарантій, що історія не повторюється.

Мене насторожило, коли мати Оксани сказала працівникам міліції: “Дайте мені автомат і пустіть мене до них”. Їй відповіли: “Їх і так потихеньку вбивають”. Це ще більше дає підстави підозрювати, що не все гаразд у цій історії. Якісь висновки можна робити тільки після ретельно проведеного слідства, із забезпеченням права на захист підозрюваних та неупередженого розгляду справи судом.

Але вся біда нашого кримінального правосуддя, що воно існує в дуже обмеженому варіанті. Цей випадок показав, що рівень правосвідомості українців доволі низький. Нормальним було, що люди жахнулися від першого повідомлення про злочин, перейшли до активних дій і не дали зам’яти цю справу. А от те, чого вони вимагали від підозрюваних — самосуду, суду Лінча, розстрілу, смертної кари тощо — від цього теж можна жахнутися. Це свідчить про відсутність правосвідомості та недовіру до українського правосуддя. Люди не вірять, що воно незалежне і справедливе. Тому хочуть перебрати на себе судові функції. А це в демократичному суспільстві недопустимо. Інакше опустимося до найпохмурішого середньовіччя, коли принцип “око за око, зуб за зуб” був нормою.

Газета по-українськи

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

8 Comments on "Євген Захаров: Чому Оксану Макар почали обливати брудом?"

  1. Вона блядь а то виродки. Вбивати людину за те що вона блядь не можна.

  2. Справедливое правосудие и есть смертная казнь. Может другим не повадно будет

  3. А где наше СБУ? Ведь это полноценная группировка маньяков-отморозков. Может маньяка-одиночку и сложно найти, но в этой стае животных в человеческой шкуре явно не однокурсники и не соседи. Неужели сейчас СБУ только рейдерскими атаками занимается и это преступление не относится к государственной безопасности. Милицию и прокуратуру наказали, а ведь СБУ в таких случаях вегда должно быть на шаг впереди и внедряться в сборища хэд-хантеров и т.п. уродов…

    • Какое СБУ? Какие спецслужбы? Кому простолюдины надо? Никому. Убийцы открыто сговаривались в социальной сети, искали помощников. Ни один офицер не почесался, чтобы отработать наши налоги и предотвратить преступление. Они только смотрят, чтобы на президента никто плохого не вякнул, а на биомассу им плевать.

  4. Як воно там було насправді – ніхто не знає напевно. крім їх самих. А от те, що молодики ледь не замучили людину до смерті – факт. Перш, ніж самому робити якісь висновки, потрібно розібратися в ситуації. а вже потім “клювати” або того, або того. А то вами всима керуюють на рівні підсвідомості, а ви й раді старатися.!

  5. Девушка, слава богу, жива и в состоянии сама рассказать, что на самом деле произошло. Их это рук дело или нет, ей нет смысла врать. Поэтому, как говорится. вся информация будет непосредственно из первых уст, вряд ли накажут в таком случае невиновных.

  6. “Це свідчить про відсутність правосвідомості та недовіру до українського правосуддяПрибрати це – і ми станемо законослухняними еуропейцями. Цього буде достатньо.

Comments are closed.