Німецький омбудсмен не знайшов в Україні незалежного правосуддя

Уповноважений з прав людини уряду Німеччини Маркус Ленінґ під час свого візиту побачив в Україні порушення основних прав людини та нелюдське ставлення до ув’язнених членів попереднього уряду.

За підсумками триденного візиту до України уповноважений німецького уряду з прав людини Маркус Ленінґ повідомив, що зустрівся з цілою низкою урядовців, працівників президентської адміністрації та правозахисниками, а також побував в Лук’янівському СІЗО, відвідав у  тюремній лікарні екс-міністра МВС Юрія Луценка і провів бесіди з родичами ув’язнених членів попереднього уряду. Німецького омбудсмена шокували розповіді про судові процеси проти опозиціонерів без належної адвокатської підтримки та вчасного надання медичної допомоги.

“Луценко мені сказав, що від нього впродовж півроку приховували важкий медичний діагноз і не надавали необхідної медичної допомоги. Я хочу закликати український уряд негайно надати медичну допомогу всім ув’язненим”, – сказав Ленінґ. Він зазначив, що аналогічне поводження було і з Юлією Тимошенко та іншими колишніми урядовцями. Крім того, Ленінґ підтвердив готовність Німеччини, як “вільної країни”, прийняти на лікування будь-кого з потерпілих за їхнім бажанням, але нагадав, що наразі це залежить від керівництва України.

З телефонним правом” до Європи не потрапити

Усі отримані за час перебування в Україні враження зміцнили німецького гостя у думці про те, що “правосуддя в цій країні не є незалежним”. Ленінґ сказав, що відверто висловлював урядовцям свою думку про те, що з таким правосуддям Україна не може наближатися до Європи, і що українське правосуддя дуже корумповано, тут панує телефонне право, а права адвокатів та звинувачених дотримуються недостатньо.

Водночас німецький омбудсмен запевнив, що Євросоюз зацікавлений у зближенні з Україною. Утім, нинішню ситуацію зі свободою слова та преси, а також зі свободою мирних зібрань громадян в державі, за словами Леніґа, Брюссель розглядає як крок України назад. “Я можу тільки закликати уряд втілити в життя ці реформи про які він заявляє, щоби це було видно на практиці. Ми, уряд Німеччини, вітали б, якби Україна зробила це і таким чином наближалася до Європейського Союзу”, – сказав Ленінґ. На його думку, “дуже важливо”, аби вибори до Верховної Ради в жовтні відбулися справедливо і чесно.

http://www.dw.de/dw/article/0,,15876054,00.html

About Nataliya Zubar 2353 Articles
Nataliya Zubar, Maidan Monitoring Information Center, Chair