Роман Чайка: Мудрий і ще мудріший

Голівудські фільми про аферистів – скучні у порівнянні з українською державною дійсністю. Але ще більше дивує одночасна недолугість і тупість, коли рішення не зачіпають великих грошових потоків. Наприклад, створити щось іміджеве чи агітаційне від імені держави – і одразу черговий “косяк”.

Потворна карикатурність і відверта дурість вітчизняної політики зачаровує. До двох речей, на які можна милуватися безмежно довго: вогонь та річкову воду, сміливо можна додати щоденні вчинки влади й усієї решти політичного класу. От, приміром, чергове реальне покращення від уряду Азарова – дозволили довжелезний список психотропних речовин. Любі наші громадяни, ми законом забороняємо вам палити сигарети, але обкуритися, обнюхатися й “обдовбатися” маєте тепер повне право.

Лікарі-ветеринари минулого року змушені були бунтувати, коли уряд заборонив їм використовувати кетамін для операцій на тваринах. Його прирівняли до наркотиків. Сам Янукович вето накладав на парламентський дозвіл застосовувати наркоз у ветклініках.

Через протести і крики болю оперованих тварин міністри-кровосісі відновили таки право не знущатися над братами нашими меншими і великодушно дозволили лікарям застосовувати кетамін та інші знеболювальні препарати. Дурість політиків була подолана руками тих самих політиків. Ода радості й розуму!

А от психотропні препарати (а їх список чималенький!), які легалізував Азаров і компанія, для жодних практик, окрім наркотичних “тріпів”, не підходять. Хочеться подивитися на цього “апасного” інтелектуала або групу експертів, які вигадали такий указ для Кабінету міністрів. Вони ж напевно знають, що лише за один місяць весни в школах вилучили 30 кг наркотиків?! А скільки не вилучили! Жодного пояснення, жодного обґрунтування в указі не знайдете. Хіба що…вони самі активні “торчки”. Тоді ідіотський пазл складається.

А от приміром успішний досвід запобігання тероризму, який апробовано у Дніпропетровську, перенесли після пілотного випробуванняй на передфутбольний Київ. Тепер і в столиці прибрали усі урни для сміття. З-під супермаркетів, кінотеатрів, зупинок транспорту. Навіть з-під багатоповерхових будинків. Двірничка підтвердила: був наказ від ЖЕКу. За лічені дні до чемпіонату Європи місто, яке й до того не особливо відзначалося звичкою не смітити довкола себе, просто завалюють сміттям. Усе ж логічно: вибухнули урни – прибрали урни. А не приведи Боже, якийсь недоумок підірве авто, то куди той мільйон автомашин прибиратимуть з вулиць? Нажаль невідомо чи це чергова совкова тупість чиновників міського господарства, чи геніальна розробка спеців з національної безпеки. Невже орли Клюєва в РНБО чи калінінські чекісти з СБУ включили такі антисмітникові інструкції у всеохоплюючий план протидії тероризму й екстремізму?

Завжди дивує чіткість, спритність і вишуканість схем крадіжок з бюджету на різних закупівлях, для всяких обслуговувань, оновлень або просто освоєння цільових коштів різних урядових програм. Голівудські фільми про аферистів – скучні у порівнянні з українською державною дійсністю. Але ще більше дивує одночасна недолугість і тупість, коли рішення не зачіпають великих грошових потоків. Наприклад, створити щось іміджеве чи агітаційне від імені держави – і одразу черговий “косяк”. От, приміром, нова форма працівників ДАІ у Харкові. Футбольних фанів і туристів даішники зустрінуть в пародійному вигляді кіногероїв “Зоряних воєн”.

Суперечки нині точаться лише довкола того, кого ж більше нагадують ці потішні клоуни у чоботях: Дарт Вейдера чи суддю Дредда з фантастичного фільму про космічних десантників. На сайті офіційного представництва ДАІ відсутня інформація: хто ж придумав костюми, хто затвердив, хто викроїв-пошив. А так хочеться побачити цих державних креативщиків з найвищого керівництва МВС. Може самому міністру вартувало б у такій формі прийти на засідання уряду?

Тому дивуватися нам, що ефективна команда професіоналів завалила усі “реформи”, так і не розпочавши їх, було б щонайменше дивно. Люди, які так мислять і так приймають рішення просто приречені були досягнути світової обструкції й зневаги що в Європі, що в Росії, що за океаном. Дивно лише, що так пізно. Ці ж багаті та успішні “покращувачі життів” нічого розумнішого за “мовну” війну й вигадати не змогли.

Жодна влада ніде у світі не буде ініціювати громадянське протистояння заради сумнівних декількох відсотків на виборах. Щоб не допустити хаосу, влада використовує мізки, якщо не свої власні, то хоча б експертно-аналітичних команд. В українському випадку – що лікар-ескулап, що політтехнолог можуть лише розводити руками. Був би мозок – був би струс. А так– нехай б’ються між собою. Ми ще маємо трошки часу на пиво і футбол, на море й на пляж. Але може восени таки спробуємо підключити свої мізки, щоб не обрати собі тих самих?!Дурна ж бо ідея плисти усім разом на одному кораблі дурнів.

ТСН

2 Comments

  1. Лучше слабые натуральные травки, чем сильнодействующие психотропные вещества, извлекаемые юными химиками из безрецептурных средств от кашля. А больше всего вреда человечеству приносят алкоголь, никотин и (кофеин?). К ним и более сильный эффект привыкания.

Comments are closed.