«Свобода» колеться?

Бажання деяких «свободівців» за будь-яку ціну пройти до Верховної Ради, балотуючись по мажоритарних округах, може розколоти партію «Свобода».

Недавно в обласному центрі за ініціативи лідера прикарпатських «свободівців» Олександра Сича відбулась неофіційна зустріч відомих партійців, під час якої обговорювалася стратегія участі лідерів партії у майбутніх виборах. Мова йшла про необхідність озвучення на наступній політраді партії позиції групи впливових у «Свободі» людей щодо необхідності висування кандидатів по мажоритарних округах та відмови від участі у виборах по списку. Причина – низький рейтинг ВО «Свобода» (згідно з інформацією Київського міжнародного інституту соціології та Центру Разумкова, рейтинг ВО «Свобода» складає від 3 до 4%) та негативна динаміка в електоральній підтримці, пов’язана з приналежністю до чинної влади. А відтак – мізерні шанси потрапити до ВР за списком.

Характерно, що зустріч проходила за відсутності лідера партії Олега Тягнибока. Відомо, що він категорично проти такої точки зору. На його думку, незважаючи на дані соціологів, «Свобода» повинна висувати на вибори так званий «зірковий список». Лідер партії неодноразово висловлювався про те, що ВО «Свобода» має представляти націоналістичні інтереси, а не амбіції окремих політиків будь-що пройти до парламенту.

З одного боку, позицію Сича цілком можна зрозуміти. Після тріумфальних для нього місцевих виборів 2010-го один з найбільш радикальних та принципових «націоналістичних» опозиціонерів, непримиренний критик політики Партії регіонів як на центральному, так і на місцевому рівні обійняв посаду голови обласної ради та фактично влився в обласну владу на чолі з «регіоналом» Михайлом Вишиванюком.

Не виключено, що чинний губернатор саме на Сича зробить свою ставку на мажоритарних виборах по Івано-Франківську. Адже в цьому разі може звільнитись крісло голови обласної ради, яке, подейкують, не проти посісти і сам Михайло Вишиванюк. А при «негласній» підтримці партією регіонів Олександра Сича його шанси на проходження в парламент значно зростають.

Схоже, в подібній ситуації перебувають і голови інших обласних рад, які представляють «Свободу». Саме балотуванню по мажоритарних округах, а не по списку вони надають перевагу. Подейкують, що саме по цій лінії у «Свободі» може спалахнути серйозний конфлікт.

Чи переможе позиція, яку займає низка впливових «свободівців» на чолі з Олександром Сичем, прогнозувати важко. Проте якщо це відбудеться, то можна буде з впевненістю констатувати, що їх похід по мажоритарних округах де факто свідчитиме як про непрохідність «Свободи» до наступного парламенту, так і про значне послаблення позицій Олега Тягнибока всередині партії. Поряд з цим варіант непроходження лідера партії до наступного парламенту на фоні проходження, наприклад, Олександра Сича, Олексія Кайди, Олега Панькевича свідчитиме про можливість зміни лідера партії та її розколу.

Олег МАТІШИН

«Галицький кореспондент»

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

1 Comment on "«Свобода» колеться?"

  1. Снегирьов – брехун і провокатор! Весь свій час витрачає на брехню проти Свободи нещасний снегирьов навіть собі вилив відро г…вна на голову, а його все одно не помічають. Снегирьов тебе твої теперішні власники зневажають бо зрадників не поважає ніхто тим більше таких тупуватих як ти.

Comments are closed.