Київська міліція каже, що вона – права, а ентузіасти встановлення наметів – ні

Ознайомившись з заявою Інституту “Республіка” “щодо незаконного перешкоджання протесту проти законопроекту про мови з боку київської міліції”, ми звернулися до Головного управління МВС України з пропозицією висловити власну точку зору на “наметове” питання.

Отже, точка зору міліції, а хто має рацію – вирішувати читачам:

МВС УКРАЇНИ

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ

В МІСТІ КИЄВІ

Відділ зв’язків з громадськістю

вул. Володимирська, 15, Київ, 01025

тел. 271-99-90, факс 279-66-84

E-mail: vzg@militia.kiev.ua

 __05______06.2012 № 15/_54________

На № ___________    від _________

                                                                                                                                                                                                             Олександру Северену

На Ваш запит відділ зв’язків з громадськістю повідомляє, що Ваше звернення щодо перевірки розповсюджуваної Інститутом «Республіка» інформації про можливі неправомірні дії працівників міліції ГУМВС України в місті Києві стосовно активістів громадських організацій, які 24 травня 2012 року проводили біля Верховної Ради України акцію протесту розглянуто, у зв’язку з чим повідомляємо наступне.

Стаття 39 Конституції України передбачає право громадян на збори, мітинги, вуличні походи і демонстрації, що є однією з форм безпосередньої демократії.

Відповідно ж до пп. 3 п. б ч. 1 ст. 38 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать такі делеговані повноваження: вирішення відповідно до закону питань про проведення зборів, мітингів, маніфестацій і демонстрацій, спортивних, видовищних та інших масових заходів, здійснення контролю за забезпеченням при їх проведенні громадського порядку.

Ст. 1 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» визначає, що виконавчу владу в областях і районах, містах Києві та Севастополі здійснюють місцеві державні адміністрації. Місцева державна адміністрація є місцевим органом виконавчої влади і входить до системи органів виконавчої влади.

Виходячи з вищезазначених норм, саме Київська міська державна адміністрація є виконавчим органом Київської міської ради, до повноважень якої відповідно до закону віднесено вирішення питань про проведення зборів, мітингів, маніфестацій і демонстрацій, спортивних, видовищних та інших масових заходів.

У той же час пункт 12.1.7. Правил благоустрою міста Києва, затверджених рішенням Київської міської ради від 25 грудня 2008 року № 1051/1051 чітко зазначає, що на місцях проведення, під час масових акцій, забороняється самовільне встановлення тимчасових споруд, малих архітектурних форм (кіосків, лотків, навісів, палаток) та засобів зовнішньої реклами (рекламних тумб, будь-яких стендів, щитів, панно, екранів та інше).

У силу положень частини другої статті 19 Конституції України Київська міська державна адміністрація, як виконавчий орган Київської міської ради та орган, який виконує функцію державної виконавчої влади, а також Головне управління МВС України в місті Києві зобов’язані діяти лише на підставі,   в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Вказані органи створено з метою забезпечення функціональної діяльності держави.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про міліцію» на органи міліції покладено обов’язок охороняти та забезпечувати громадський порядок, а також запобігати правопорушенням та їх припинення. Крім того, відповідно до ст. 5 цього Закону міліція має право, в межах чинного законодавства, обмежувати права і свободи громадян, якщо без цього не можуть бути виконані покладені на неї обов’язки.

 Начальник                                                                                             І.В. Михалко

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут