Магістр з німецьких та європейських студій НаУКМА. Прийом заяв 2-10 липня 2012

Магістратура «Німецькі та європейські студії» у Києво-Могилянській академії (Deutsche Welle)

From 2nd til 10th July 2012, interested people with any Bachelor’s or higher degree can apply for the German-language Master program in German and European Studies at the Political Science Department of the Kyiv-Mohyla Academy. For program details and the application procedure, see these sites:

Магістр з німецьких та європейських студій НаУКМА
http://www.des.uni-jena.de/maeuropamedia/dokumente/Flyer_DES_uk.pdf
Ukrainian-language flyer for the Master in German & European Studies program conducted, with the support of the DAAD, jointly by the National University of “Kyiv-Mohyla Academy,” Ukraine, and Friedrich Schiller University of Jena, Germany.

Masterstudiengang Deutschland- und Europastudien: Bewerbung für den Jahrgang 2012
http://www.des.uni-jena.de/Aktuelles/Termine/Bewerbung+f%C3%BCr+den+Jahrgang+2012.html
German-language site of the Master in German & European Studies program conducted, with the support of the DAAD, jointly by the National University of “Kyiv-Mohyla Academy,” Ukraine, and Friedrich Schiller University of Jena, Germany.

Німецькомовна магістерська програма «Європейські та німецькі студії»https://www.facebook.com/events/108506132620467/
Facebook event site for the 2012 application round of the Master in German & European Studies program conducted, with the support of the DAAD, jointly by the National University of “Kyiv-Mohyla Academy,” Ukraine, and Friedrich Schiller University of Jena, Germany.

ФОКУС.ua: Самые перспективные университетские программы
http://focus.ua/dossier/107888/
A national ranking of the most prospective Ukrainian university programs lists the Master in German & European Studies program conducted, with the support of the DAAD, jointly by the National University of “Kyiv-Mohyla Academy,” Ukraine, and Friedrich Schiller University of Jena, Germany.

DSG-NaUKMA: Yahoo Mailing Group of the Master’s in German and European Studies
http://de.groups.yahoo.com/group/dsg-naukma/

The forum offers information about events, grants, teaching materials, jobs and scholarships opportunities related to the Master’s Programme “German and European Studies” at the Kyiv-Mohyla Academy.

Kiew/Jena-Masterstudiengang: Teilnehmer, Alumni & Freunde
https://www.facebook.com/groups/dsg.kiew.jena.alumni/
A Facebook group for the participants, alumni and friends of the Master in German & European Studies program conducted, with the support of the DAAD, jointly by the National University of “Kyiv-Mohyla Academy,” Ukraine, and Friedrich Schiller University of Jena, Germany.
=================================================

D E U T S C H E   W E L L E

Долі випускників – «Німецькі та європейські студії» в НаУКМА

«Німецькі та європейські студії» відбуваються в рамках магістерської програми з політології в Києво-Могилянській академії, студенти якої здобувають паралельну освіту ще в Йєнському університеті Фрідріха Шиллера. Студенти вивчають внутрішню та зовнішню політику Євросоюзу, зокрема, політичну систему Німеччини. Навчання ведеться не лише українською, але й німецькою та англійською мовами. Тому, хоча студентам і потрібно знати німецьку мову хоча б на рівні В1, кваліфікаційну роботу студенти часто захищають англійською.

Фото: В Єнському універі  студенти з Могилянки - часті гостіВ Єнському універі студенти з Могилянки – часті гості

Викладач теорії міжнародних відносин Якоб Мішке говорить, що хоча головний акцент програми зосереджено на політології, на «Німецьких та європейських студіях» викладаються також економіка та право. У подальшому це підвищує конкурентоспроможність випускників програми на ринку праці як в Україні, так і за кордоном. «Багато наших випускників працюють в німецьких організаціях в Україні. Дехто продовжує займатись науковою діяльністю в НаУКМА чи в інших європейських вишах», – говорить Мішке.

В Єні Володимир Гушулей ще вивчив французькуВ Єні Володимир Гушулей ще вивчив французьку

Вік живи – вік учись

Випускник програми Володимир Гушулей став одним з шести студентів, які отримали стипендії на навчання в Єні від DAAD. Він розповів Deutsche Welle, що навчальні плани в НаУКМА та Університеті імені Фрідріха Шиллера істотно відрізнялись. Зокрема, в Могилянці курси німецьких професорів вичитувались упродовж одного-двох тижнів, по шість пар на день. У Єні студенти мали лише 4 обов’язкових курси на весь семестр, тобто – не більше чотирьох пар на тиждень.

Завдяки невеликому навантаженню, Володимир зміг взяти додатковий курс французької мови. Це дозволило йому після завершення навчання отримати стипендію від Європейської комісії та поступити на тримовну магістерську програму з міжнародних відносин у Коледжі Європи в Брюгге.

«Навчання на німецькій магістерській програмі стало певним випробуванням власних сил, зрозумівши, що можу подолати виклики тримовної магістерської програми я не спасував перед Коледжем Європи, де частина курсів читалась французькою мовою. Як результат, свій успіх з німецькою на одній магістерській програмі мені вдалось повторити і з французькою на іншій», – поділився враженнями Володимир.Зараз стипендіат вирішив взяти невелику паузу та використати літо для відпочинку. Втім, це не означає, що в нього немає планів на майбутнє: «Я періодично відслідковую вакансії як в Києві, так і в ЄС, помалу розсилаю свої документи. Пошук роботи – важкий процес, але я маю що запропонувати потенційному працедавцю. Головне, що в результаті свого навчання в трьох університетах і в трьох державах, я краще зрозумів себе, свої сильні та слабкі сторони. Знаю, над чим треба ще працювати і маю чіткі цілі на майбутнє. Однією із них є написання дисертації», – розповів Deutsche Welle Володимир Гушулей.

Фото: “Доступ до будь-якої літератури” – Максим Хлапук в захваті від університетської бібліотеки в Єні

Від політології до політики один крок

Максим Хлапук також навчався на «Німецьких та європейських студіях», але для себе він обрав інший шлях. Після повернення з Німеччини, він вирішив застосувати свої знання в сфері державного управління. Наразі він працює помічником-консультантом народного депутата України. Максим зазначив, що і в подальшому планує працювати в сфері політики: «Я знаю слабкі й сильні сторони української політики, й можу порівняти, приміром, функціонування політичних інститутів Німеччини й України. З такими знаннями я маю потужну мотивацію до подальшої роботи».

Згадуючи про навчання в Німеччині, Максим особливо відзначає роботу бібліотеки. «Там справді хотілося жити, звідти ми отримували доступ до будь-якої необхідної нам літератури, ми знаходили найсучасніші розвідки з наших наукових тем, – захоплено розповідає Максим. – Цікаво, що під час сесії бібліотека працювала допізна, тому проблем з доступом до літератури практично не було».

Максим не виключає, що в подальшому він повернеться до наукової діяльності та здобуде докторський ступінь, знову ж таки – в європейському університеті.

Автор: Анна Левицька, Катерина Каплюк
http://www.dw.de/dw/article/0,,15252038,00.html

About Nataliya Zubar 2357 Articles
Nataliya Zubar, Maidan Monitoring Information Center, Chair