Міжнародне товариство ім. Павла Чубинського засуджує схвалення в першому читанні антиконституційного законопроекту “Про засади державної мовної політики”

Міжнародне Товариство ім. Павла Чубинського глибоко стурбоване ситуацією, що склалася навколо мовного питання в Україні у зв’язку з прийняттям Верховною Радою у першому читанні проекту Закону “Про засади державної мовної політики”, розробленого представниками правлячої коаліції В.Колісниченком та С.Ківаловим.

Товариство вважає, що у випадку набуття законом чинності згортатиметься перспектива розвитку та зміцнення статусу української мови – єдиної державної мови в Україні – як одного з найважливіших чинників національної самобутності Українського народу, гарантії його національно-державного суверенітету.

На наше переконання запропонований закон є не що інше, як спроба обмежити вживання української мови в місцевих органах державної і судової влади, навчальних закладах усіх рівнів, діловодстві, ЗМІ та інших сферах суспільного життя. Враховуючи мовну ситуацію в Україні, особливо у східних та південних областях, де в повсякденному житті переважає російська мова, надання російській мові статусу регіональної приведе до витіснення української мови і заміни її російською. Це фактично означатиме введення другої державної мови в цьому регіо! ні, що суперечить статті 10-й чинної Конституції України.

Введення в дію запропонованого закону не сприятиме вирішенню мовної проблеми на всій території України, а навпаки посилюватиме мовну напругу і може привести до громадського протистояння.

Ми обурені такою законотворчістю представників правлячої коаліції В.Колісніченка та С.Ківалова, які прикриваючись турботою про захист мов національних меншин, і особливо російської мови в Україні, розколюють суспільство, навмисно виносячи на обговорення у передвиборчий час мовне питання, яке не вимагає першочергового вирішення. Таку діяльність депутатів можна розцінювати як провокацію направлену на розпалювання міжнаціональної ворожнечі, що може мати згубні наслідки для України.

Міжнародне Товариство ім. Павла Чубинського бачить своїм обов’яком виступити на захист української мови як єдиної державної мови, закріпленої Конституцією, і приєднується до звернення Світового Конгресу Українців (СКУ) із закликом до Верховної Ради України зняти з подальшого розгляду антиконституційний Законопроект про ”Засади державної мовної політики”.

Товариство закликає владні структури України опам’ятатися і припинити антиукраїнську діяльність, розколюючи суспільство за мовною ознакою.

Відень, 10 червня 2012

[singlepic id=441 w=320 h=240 float=none]

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

1 Comment on "Міжнародне товариство ім. Павла Чубинського засуджує схвалення в першому читанні антиконституційного законопроекту “Про засади державної мовної політики”"

 1. Надання офіційного статусу російській мові, відповідає п’яти статтям Конституції України!

  Конституція України. Стаття 3. …Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави……
  Стаття 10. .. В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України.
  Стаття 21. Усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними.
  Стаття 24. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, політичних, релігійних та інших переконань, етнічного походження, …. , за мовними або іншими ознаками. (Тобто згідно Конституції України (ст.24) тітульної нації у нас не існує!!!!)
  Стаття 53. Кожен має право на освіту. …. Громадянам, які належать до національних меншин, відповідно до закону гарантується право на навчання рідною мовою чи на вивчення рідної мови у державних і комунальних навчальних закладах….
  Розмовляти, навчатись, застосовувати в публічному житті свою рідну мову, це головне право мільйонів громадян України, у яких рідна мова російська.
  Наявність агресивних мовних фанатиків породжує розкол України!
  Мовно-стурбовані українці кажуть, нема мови, нема країни. І без своєї унікально-особливої, солов’їної мови, не буде незалежності держави, не буде душі народу!
  Це аргумент, малоосвічених націоналістів, які крім глобуса України нічого не бачили! В Канаді не розмовляють по канадські, а Австрії по австрійські, в Мексиці по мексиканському, таких країн -38.
  І що, ці країни втратять свою незалежність? І у громадян цих країн нема душі? Все це хибна теорія, хворих на голову, мовно-агресивних українців!

Comments are closed.