Опозиція оскаржила у суді голосування за мовний законопроект

Опозиція оскаржила у Вищому адміністративному суді України результати голосування за «мовний» законопроект Колесніченка-Ківалова.

Про це на брифінгу повідомив народний депутат з фракції «БЮТ-Батьківщина» Степан Курпіль.

«Ми підготували позовну заяву до Верховної Ради, де вимагаємо визнати результати голосування недійсними та заборонити профільному комітету готувати цей законопроект до другого читання», – сказав він.

Степан Курпіль наголосив, що було грубо порушено Регламент Верховної Ради, оскільки за законопроект голосували «мертві душі».

«Ми не повинні чекати фальсифікації у другому читанні. Саме тому ми подаємо позов сьогодні», – додав він.

У свою чергу народний депутат Юрій Одарченко зазначив, що рішення про прийняття  проекту  закону України «Про засади державної мовної політики»  за основу з дорученням головному комітету підготувати його до розгляду у другому читанні є протиправним, оскільки суперечить Конституції та Законам України.

«Дані поіменного голосування свідчать про те, що у голосуванні взяли участь менше, як 226 народних депутатів України, а, отже, рішення Верховною Радою України прийнято не було», – наголосив Одарченко.

«Відповідно до офіційних даних Апарату Верховної Ради України, деякі депутати були відсутні у залі, деякі не голосували за закон, але їх голоси були враховані «за» при підрахунку. За перевіреною інформацією, кількість депутатів, які віддали свої голоси «за» прийняття законопроекту у першому читанні, менша на 62 депутати і становить 172 голоси. Загальна кількість депутатів, котрі  взяли участь у голосуванні, складає всього 186 осіб»  – заявив Юрій Одарченко.

Депутати вимагають визнати протиправними дії Верховної Ради України щодо прийняття за основу проекту Закону України «Про засади державної мовної політики» (реєстр. №9073) з дорученням головному комітету підготувати його до другого читання.  А також зобов’язати Верховну Раду внести до протоколу ранкового пленарного засідання 05.06.2012 року запис про відхилення проекту Закону України «Про засади державної мовної політики» (реєстр. №9073).

Народні депутати також зазначили, що якщо суд ухвалить рішення на користь Верховної Ради, то вони мають намір звертатися до Європейського суду з прав людини.

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут