Вирок тризубівцям за Сталіна лишили в силі

Апеляційний суд Запорізької області 14 червня завершив розгляд скарг тризубівців, засуджених за нищення погруддя Сталіна. Вирок лишили в силі, проте вимоги апелянтів частково задовольнили.

Суму збитків, які тризубівців зобов’язують компенсувати, зменшили на 3200 грн. Такою, на думку суду, була вартість матеріалу для виготовлення погруддя, який лишився у дворі обкому КПУ. Таким чином засуджені мусять компенсовувати 106 630 грн.

Окремою ухвалою судді визнали, що комуністи, встановивши погруддя Сталіна, порушили норми закону «Про голодомор 1932-1933», Указів Президента щодо пам’яток тоталітарного режиму. Так можна говорити, що в супереч КПК, вироком охороняються незаконні права комуністів.

За висновками матеріалознавчої експертизи, після спилювання голови пам’ятник відновленню не підлягав. Цікаво, що судді відмовили у проведенні бухгалтерської ревізії, яку спершу ініціювала сторона обвинувачення, і підтримала із доповненнями сторона захисту. Таким чином, на думку адвокатів засуджених, досі не встановлена сума матеріальних збитків, що є основною кваліфікуючою ознакою.

Самі підсудні налаштовані на подальше оскарження свого вироку. Подати касаційну скаргу вони можуть протягом трьох місяців.

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут