Наскільки довго ще регіонали будуть вважати народ ідіотами – залежить від нас з Вами!

Нещодавно Інтернет просторі облетіла інформація про те, що Дніпропетровські представники Партії регіонів у черговий раз обклали подарунками пільгові категорії населення, а саме дарили телетюнери.

Вручення телетюнерів пільговикам дніпропетровськими регіоналами здійснювалося урочисто, під фото фіксацію, ну і звісно ж з використанням партійної символіки ПР.

Вручення телетюнерів регіоналами подавалося як безмежна турбота Партії регіонів про пільгове населення, під час якого регіонали всіляко позували перед фотокамерами, намагаючись відтворити озадачливі проблемами народу обличчя.

Але все по порядку.

І так, 9-10 липня цього року дійсно проводилась «акція щедрості» від дніпропетровських регіоналів по врученню телетюнерів пільговому населенню.

Такий захід на офіційному сайті Дніпропетровських регіоналів позиціонувався в наступному форматі (мовою оригіналу): «9 и 10 июля в рамках реализации социальных инициатив Президента Украины Виктора Януковича в Днепропетровске депутаты и активисты Партии регионов провели вручение телевизионных тюнеров представителям льготных категорий населения. Практически 5 тысяч днепропетровских семей получили возможность бесплатного перехода на цифровое телевещание и смогут смотреть телепрограммы в высоком качестве.Переход на цифровое телевещание проводится в Украине в течение 2012 года. По инициативе Президента Виктора Федоровича Януковича переход на новый формат вещания для льготных категорий граждан проводится абсолютно бесплатно. Передачу бесплатных тюнеров вместе с представителями почтовых отделений Днепропетровска провели депутаты от Партии регионов и активисты районных в городе организаций ПР.»

Але ж насправді 21 березня 2012 року Уряд прийняв постанову про забезпечення населення засобами приймання сигналів цифрового телерадіомовлення.

Відповідно до цього документу безкоштовно можуть отримати телетюнер.
– інваліди першої та другої групи (в тому числі інваліди війни цих груп); інваліди війни третьої групи;
– особи, які виховують дитину-інваліда, за умови що дитина проживає разом з ними і не перебуває на повному державному забезпеченні;
– особи з малозабезпечених сімей, які отримують державну допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;
– особи, на яких поширюється право на отримання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом опалювального періоду 2011-2012 років.

Безкоштовне надання телетюнерів зазначеним категоріям громадян відбувається за правилом: один телетюнер – на одне житлове приміщення.

Таким чином, забезпечення населення засобами приймання сигналів цифрового телерадіомовлення (телетюнерами) передбачено бюджетними витратами, тобто ці телетюнери придбані за державні, а не за партійні, гроші. Тому, за логікою здравого глузду не можуть являтися подарунком від будь-якої політичної партії.
Крім того, згідно з наведеної норми права, пільгові категорії населення, яким урочисто «дарували» телетюнери дніпропетровські регіонали, можуть безкоштовно отримати телетюнер відповідно до вимог Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», та Постанови Уряду від 21 березня 2012 року.

Таким чином, Дніпропетровські регіонали урочисто, з використанням партійної символіки ПР «дарували» громадянам те, що їм і так має належати!

Чи це не відверте та цинічне використання адміністративного ресурсу регіоналами напередодні виборів? Чи це не шахрайське ставлення до використання бюджетних коштів? Чи це не використання регіоналами тяжкого становища пільговиків у своїх «шкурних» інтересах?

На мій погляд, саме так і є.

Наскільки довго ще регіонали будуть вважати народ ідіотами – залежить від нас з Вами!

З повагою,
А.Фісунов, адвокат,
ГР «Спільна Справа»

Джерело

1 Comment

  1. Это нужно понимать те ТВ тьюнеры, которые и так должны раздавать бесплатно?

Comments are closed.