Богдан Ступка звернувся до Віктора Януковича з різкою критикою законопроекту “Про засади державної мовної політики”

Народний артист України, художній керівник Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка Богдан Ступка, Герой України, відомий поет, голова Товариства зв’язків з українцями за межами України “Україна — Світ” Іван Драч та низка інших членів Громадської гуманітарної ради при Президентові України виступили з заявою, в якій піддали різкій критиці дії Партії регіонів у зв’язку з прийняттям у першому читанні законопроекту Ківалова-Колесніченка “Про засади державної мовної політики”.

Цим законопроектом правляча партія — Партія регіонів здійснює замах на найсвятіше українського народу — на його мову. Українська мова конституційно закріплена як єдина державна мова в Україні, а надання регіонального статусу російській мові та ще 17 мовам національних меншин є нічим іншим, як спробою узаконити русифікацію Україн, йдеться у зверненні. В Україні російській мові ніщо не загрожує. Захищати російську мову таким способом означає поставити під загрозу існування української мови і української державності. Цього український народ не допустить і буде вимагати від Президента України як гаранта Конституції України покласти край антиконституційним діям Партії регіонів, яка разом із комуністами намагається продовжувати комуністичну політику русифікації України”.

Підписанти заяви звернулися до Президента України Віктора Януковича як Голови Громадської гуманітарної ради терміново скликати засідання ради (воно почалося 45 хвилин тому, прим. Майдан-Інформ) і висловити свою, як Президента України, позицію щодо законопроекту “Про засади державної мовної політики”.

“До речі, попередній Президент України своїм Указом від 15 лютого 2010 р., № 161/2010 затвердив “Концепцію державної мовної політики”. Цей Указ повинен діяти, адже Ви, шановний Вікторе Федоровичу, його не відміняли”, — пишуть у своїй заяві члени Громадської гуманітарної ради. “Очевидно, що законопроект “Про засади державноїх мовної політики” не тільки не сприятиме збереженню громадянської злагоди в суспільстві, досягненню компромісу і консенсусу у питаннях формування та реалізації мовної політики в Україні, а, навпаки, вже підняв високу хвилю протестів і поставив під загрозу збереження громадянського миру в суспільстві. Громадська гуманітарна рада повинна рішуче засудити ці спроби узаконення російської мови як другої державної в Україні. Якщо цього не буде зроблено, ми не вважатимемо можливим перебувати далі в складі Громадської гуманітарної ради.

В розпорядженні “Майдану” є копія заяви з двома першими підписами Драча і Ступки, оскільки ми отримали її ще тоді, як тільки виникла ініціатива такого звернення, і не встигли звязатися з ініціаторами до початку засідання Громадської гуманітарної ради, аби отримати копію з усіма підписантами.


3 Comments

 1. Вікторе Федоровичу, а может на рыбалку?

  На берег Азовского моря из-за установившейся жары выбросило десятки тонн погибшей рыбы. Местные СМИ сообщают, что отдыхающие массово покидают пансионаты, которые находятся на берегу моря.

  В частности, по данным начальника главного управления ветеринарной медицины в Донецкой области Анатолия Пригодина, всего на побережье моря собрано и отправлено на Мариупольский ветиринарно-санитарный завод для утилизации более 50 тонн рыбы.

  “Причиной массовой гибели бычка стала жаркая погода и нехватка в Азовском море кислорода. На уборку его были направлены все имеющиеся силы коммунальных служб”, – отметил Пригодин.

  По его словам, в Урзуфе работает 400 человек, в распоряжении которых было десять автомобилей. “5 тонн выброшенной рыбы убрали с берега приморского поселка Юрьевка. Сейчас берега акватории моря Донецкой области очищены, санитарные врачи не запрещали купаться в море, сезон отдых не прекращался ни на день”, – добавил ветеринар.

  В то же время, по информации местных средств массовой информации, массовый замор рыбы на Азовском побережье пошатнул курортный сезон. Мариупольцы досрочно прерывают отдых в пансионатах поселка Урзуф.

  “Отдых стал просто невыносимым. Берег усеян тоннами дохлой рыбы. Многие предприятия целыми автобусами эвакуируют людей из пансионатов, которые теперь стоят пустыми, как после Чернобыля”, – рассказала изданию работница одного из коммунальных предприятий Мариуполя, решившая вместе с семьей оздоровиться на побережье.

  Подробности

  По материалам: Укринформ

 2. нації вмирають не від інфаркту. спочатку їм відбирає мову. Ліна Костенко

 3. ДякуюМАйдану за безцінну інформацію! Особлива Подяка Іванові Дарежеві та св.п. Богданові Ступці та усім чланам Громадської гуманітарної ради при Президентові України, хто підписався під цією рішучою Заявою! Ми вдячні за Вашу працю, розуміння та принциповість.

Comments are closed.