Інститут літератури НАНУ виступив із заявою на захист української мови

З А Я В А

Колектив Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України  підтримує створення Всеукраїнського комітету на захист української  мови  і звертається  до ініціаторів вважати наукових співробітників Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України  колективним членом  Всеукраїнського комітету на захист української мови.

Ми, науковці Інституту, вважаємо, що ухвалений Верховною Радою України  у І читанні законопроект  «Про засади державної мовної політики»   суперечить Конституції України  і містить у собі  загрозу конституційному ладу, громадянському миру і цілісності України. Ми вважаємо, що  правляча партія –  Партія регіонів та комуністи    зазіхають  цим законопроектом  на один із найголовніших здобутків, поряд із Незалежністю,   українського народу – на його мову, яка має статус державної, хоча, на жаль, ще не набула цього статусу в суверенній  Україні. Надання регіонального статусу російській мові є нічим іншим як  спробою  узаконити русифікацію України, а отже – здійснювати  злочинну денаціоналізацію українців і  представників  національних меншин. Схвалюючи  створення Всеукраїнського комітету на захист української  мови, ми, вчені-філологи,  також підтримуємо організацію  Українського народного університету і беремо на себе зобов’язання  організувати  читання  в стінах Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України спеціального курсу лекцій з історії української літератури  та української культури.

З повагою

ДИРЕКТОР

Інституту літератури

ім. Т.Г.Шевченка НАН України

академік НАН України                                            М.Г.Жулинський

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут