Міліція доймає 86-річного інваліда війни за підтримку української мови

86-річний уманчанин Василь Білоус 4 липня на сесії Уманської міської ради закликав депутатів стати на захист української мови. За це з нього вимагають пояснення працівники міліції.

Василь Білоус інвалід війни, йому тяжко ходити, тому він пересувається з паличкою. Проте він пройшов крізь чергових, які блокували того дня вхід у міську раду та зайшов у сесійну залу.

“Я виступив на захист української мови, розповів що і як, – розповідає Василь Білоус. – Ні пікети, ні голодування не допомагають, йде планова русифікація. Тому залишається одне – виконати другу частину заповіту Тараса Шевченка “і вражою злою кров’ю волю окропіте”. Я на сесії сказав, що Гнилим Тікичем потече кров Партії регіонів у Чорне море. Мені мер зробив зауваження, сказав що такі виступи некоректні. Секретар міської ради Рибак написав листа у СБУ. Після цього прийшла міліція до мене, склали протокол, зажадали пояснення. Сказали, що вирішуватимуть з начальством, бо я закликав до крові. Але мені нічого не страшно, бо мені вже 86 років. Я два роки відсидів у таборах за українську мову.”

Василь Кузьмович у 1973 році відбував покарання – 2 роки таборів за виступи проти русифікації України. Зараз Василь Білоус написав листівку, в якій закликає підтримувати українську мову.
Ірина ПАТЛАТЮК

http://gazeta.ua/articles/life/_miliciya-dojmae-86-richnogo-invalida-vijni-za-pidtrimku-ukrajinskoji-movi/447870

About Nataliya Zubar 2352 Articles
Nataliya Zubar, Maidan Monitoring Information Center, Chair

2 Comments

  1. Так, чуда не відбулося. Вся ця промосковська комуністична наволоч, яка “керувала” українцями усі останні роки як у складі московської імперії, царської і комуністичної, так і “незалежної”, колишньою не буває. Вони “віддячують” українцям, які після відділення від Московії, дозволили їм і надалі “керувати” замість того, щоб пересаджати їх по тюрмах, а декого й підняти на палі. …
    Так, у нас красти і вбивати можна, а викривати ці злочини і називати їх відкрито – не можна… Ось так, демократи, шанувальники вілікай і магучій руССкай культури і літіратури… Хай живуть Драчі і Павлички з Яворівськими та іншими партачами життя! Слава регіональній комуністичній партії, яка мудро і впевнено веде дурних хахлів до руССкава міра! Слава й комсомольці з косою!

  2. Очевидно, що в славній Умані ще є повно яничар і крім Колєснічєнка.

Comments are closed.