Подарунок маленькій циганочці

У свій перший день народження маленька Маргарита отримала, можливо, найдорожчий на все своє життя подарунок: шанс на операцію, яка зробить її личко красивим.

У сім’ї рома Степана Ланьо Риточка – вже третя дитина. Та народилася вона з вродженою вадою – заячою губою. Це не лише косметичний дефект, адже заважає нормально приймати їжу, говорити, утруднює дихання. Втім, він успішно усувається хіругічним шляхом з перших місяців життя дитини.

Ланьо живуть на Закарпатті, але часто змушені змінювати місце проживання у пошуках заробітку, тому до цього часу малій не зробили операцію. Інша причина в тому, що лікарі, як приміром, у Житомирі, назвали батькам непідйомну для них суму – 8 тисяч гривень. Думаю, у тих медиків камінь замість серця…
Нині Ланьо проживають під Полтавою й почувши від інших ромів про проект Полтавського обласного медіа-клубу «Посилення правових можливостей ромських громад Полтавщини», підтриманого Міжнародним фондом «Відродження», звернулися до нас зі своєю проблемою.

У свою чергу я звернулася до Надії Кричевської, хірурга Полтавської міської дитячої лікарні, й вона сказала, що таку операцію вони можуть зробити, й навіть безкоштовно. «Дітки всі однакові, національність тут ні до чого, – мудро зазначила лікарка. – Беріть направлення у районній лікарні й приїздіть до нас».
26 липня малій Маргарті виповнився рік. Цього дня дівчинка пройшла обстеження у Полтавській ЦРЛ і незабаром отримає направлення на операцію.

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут