Треба чекати, що з’являтимуться всі можливі методи національного самозахисту — Сверстюк

«Цей законопроект, який образливим способом був притягнутий, який, безперечно, є викликом національній гідності українців, викликає нормальну реакцію в суспільстві. І надалі викликатиме. Я думаю, що це питання надзвичайно важливе. Для України воно важливе вже протягом століть. Щойно вона здобула незалежність — і вже є брутальне посягання на державну мову. Тому треба чекати, що з’являтимуться всі можливі методи національного самозахисту», — розповів Євген Сверстюк в інтерв’ю Gazeta.ua.

Видатний український публіцист і літературознавець вважає, що українці не мають права на таке байдуже ставлення до цінностей, яке зараз є панівним. Якщо вони хочуть зберегти обличчя, якщо вони хочуть бути господарями на своїй землі, то мають захищати свої цінності. І то не язиком просто на вулиці.

«Думаю, що нинішній виклик грубий, брутальний повинен бути сигналом до того, щоб з’являлися щодня десятки, сотні, тисячі заяв: «Від сьогодні я розмовляю українською», «Від сьогодні моя сім’я користується українською». Переконаний, що цей перехід має якось зупинити це ганебне явище, на яке не можна дивитися без огиди. Я думаю, що це мало би привести людей до якоїсь національної притомності», — вважає учасник Ініціативної групи «Першого грудня».

Раніше Ініціативна група «Першого грудня» заявила, що спосіб, у який було схвалено «мовний» законопроект, свідчить про катастрофу українського парламентаризму і вражаючу деградацію парламентської традиції. Парламент остаточно перетворився на місце бездумного «кнопкодавства», він утратив свою суспільну легітимність.

Довідка.

Ініціативна група «Першого грудня» створена в 20-ту річницю референдуму. До складу групи входять чільні представники національної інтелігенції: В’ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, Семен Глузман, Володимир Горбулін, Кардинал Любомир Гузар, Іван Дзюба, Мирослав Маринович, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, Вадим Скуратівський, Ігор Юхновський. Ініціативна група «Першого грудня» вбачає своєю місією встановлення в країні правил гри, які базуватимуться на загальнолюдських цінностях, і які сьогодні є затребуваними українським суспільством.

5 квітня 2012 року в Києві Ініціативна група «Першого грудня» провела Національний круглий стіл, мета якого — зібрати коло української інтелігенції та означити порядок денний для країни.

Контактний тел.: 097 79 10 752, Олена Подобєд-Франківська

news@1-12.org.ua