ХIII Народні гуляння в Асунах

У суботу 18 серпня в селі Асуни, що на Кентшинщині відбулися ХIII Народні гуляння. Їх відкрив голова Вармінсько-Мазурської координаційної ради ОУП Степан Мігус. В імені організаторів він привітав усіх присутніх а зокрема запрошених гостей: уповноваженого маршалка Вармінсько­Мазурського сеймику з питань національних та етнічних меншин Віктора­Марека Лейка, бургомістра Кентшина Кшиштофа Гецьмана, війта гміни Барцяни Ришарда Козиру, коменданта відділення Прикордонної варти в Барцянах підполковника Веслава Диська, пароха асунської греко-католицької парафії о. Миколу Козіцького ЧСВВ та о. Мирослава Підлипчака ЧСВВ.

У своїй промові Степан Мігус пригадав, що сьогоднішній захід присвячений двом важливим подіям – 65-тим роковинам операції ,,Вісла” та 21-й річниці незалежності України. – На жаль, ситуація політична в Україні не дає приводу для оптимізму. Причиною є дії теперішньої влади, котра проводить промосковську політику з метою включення України у так званий “Русский мир” – ствердив голова ВМКР.

Потім глядачів привітав війт гміни Барцяни Ришард Козира. – На цій землі ми спільно проживаємо вже понад шістдесят років. Працюємо, допомагаємо собі, товаришуємо. Завдяки таким заходам як нинішний, ми краще пізнаємо один одного, вступаємо в дружні відносини та шануємо – сказав війт. На закінчення бажав гарної забави.

До учасників дійства звернувся також бургомістр Кентщина Кшиштоф Гецьман. У своїй промові він теж віднісся до політичної ситуації в Україні. – Свобода, яка є важливою цінністю в житті людини та народів часто окроплена кров’ю багатьох поколінь. І сьогодні перед черговою річницею незалежності України, з прикрістю мушу сказати, що цієї свободи не для всіх в Україні вистачає. Маю тут на увазі ув’язнених політичних опонентів діючою влади. Це не шлях до свободи і демократії. Українському народові знов потрібна відвага, яку показав на київському майдані – ствердив бургомістр.

Відповідаючи на питання про сенс орнанізування того типу заходів Віктор-Марек Лейк сказав: ,,Це виняткове місце. В так малому селі, на окраїні Польщі близько, кордону з Росією, знаходиться Осередок української культури, в якому відбуваються зустрічі, урочистості, забави. Живуть поруч українці та поляки, яким хочеться щось робити і це роблять. Зустрічаються, веселяться, краще пізнають себе. І це дуже добре”.

На асунській сцені з програмою присвяченою 65-тим роковинам операції ,,Вісла” виступив ансамбль ,,Гарячі серця” з Бартошиць. Глядачі мали нагоду послухати патріотичні українські пісні. Опісля виступив колектив ,,Волинські музики” Миколи Гнатюка з Луцька разом із солістами: Тетяною Ярошик, Уляною Томчук та Миколою Маєвським. На сцені свій репертуар презентував також місцевий колектив ,,Молтайнянки” з Молтайн.

Цьогорічну ,,Асуняду” відвідали не лише українці з кентшинського повіту, але також з Бартошиць, Ольштина, Гданська а навіть з Канади. Культурний захід, закінчила традиційно танцювальна забава.

Організаторами народного гуляння були: Осередок української культури в Асунах, керівником якого є Аліна Качмар, Асунський гурток ОУП, який очолює Анна Служала, Ольштинський відділ ОУП та Гмінний осередок культури в Барцянах. Захід відбувся завдяки фінансовій підтримці з боку Міністерства адміністрації та цифризації, Гмінного правління, місевих бізнесменів та приватних осіб.

Кореспондент тижневика
,,Наше Слово”
Андрій Сидор

Хочете нас підтримати?

donate Допомогти Інформаційному центру Майдан Моніторинг ви можете перерахунком грошей на PayPal Голови Правління нашої Організації nataliyazubar@maidanua.org або на рахунок Організації, тут детально написано як https://maidan.org.ua/supportmmic/.