Кандидат Петро Мельник (ОВО №95) прописує родичів студентів у гуртожитках?

Під час останньої вступної кампанії ректор Національного університету державної податкової служби України, чинний народний депутат і кандидат від Партії регіонів в Ірпінському виборчому окрузі № 95 Петро Мельник примушував абітурієнтів приносити з собою паспортні дані своїх родичів, аби приписати їх у студентських гуртожитках, таким чином збільшуючи число своїх потенційних виборців.

Про це під час прес-конференції розповіли депутат Ірпінської міської ради від партії “УДАР” Ярослав Місяцьта голова громадського об’єднання “Самозахист” Ігор Домбровський.

Зокрема, за інформацією активістів “Самозахисту”, Мельник нібито вимагав від кожного студента принести дані хоча би десятьох чоловік.

“Зараз є масове приписання студентів та батьків до округу міста Ірпінь. “Шанований” народний депутат таким чином примушує на себе працювати і перших, і других. У нас є документи, як він приписує людей з різних регіонів, щоб вони забезпечили йому перемогу на окрузі. Для цього є гуртожитки та інші підготовлені місця. Ця процедура, до речі, була задіяна ще на місцевих виборах”, – зазначив Місяць.

Водночас Домбровський уточнив, що зараз, згідно нових правил, пропискою у місті громадян займається одна інституція, в якій, за його припущенням, сидить спеціальна, контрольована владою, людина.

За словами активістів, наразі ведеться активна опозиційна робота зі студентами.

“Ми говоримо цим молодим людям, що надамо їм юридичну підтримку, якщо вони наважаться надати вищезгаданим фактам розголосу”, – заявила народний депутат від фракції “НУ-НС” Ірина Геращенко.

Вона зауважила, що поки що із цим існує проблема, оскільки студенти бояться, що через подібну публічність їх виженуть з вузу.

“Безкарність представників влади і нахабство претендувати далі на високі посади в державі створює такі ситуації. Але якщо хтось думає, що в Ірпені стан речей не відрізняється від 2004 року, коли прямо примушували голосувати за потрібного кандидата, то він помиляється”, – запевнила Геращенко.

Вона спрогнозувала, що восени Україна побачить дуже багато сміливих людей.

“Це будуть абсолютно прості громадяни України, яким їхня гідність не дозволить іти на фальсифікації й ігнорувати власні переконання та совість”, – наголосила парламентарій.

У партії “УДАР” пообіцяли унеможливити виборчі фальсифікації на користь Мельника.

“Незабаром ми оголосимо матеріали і про батьків, і про студентів з приводу голосування за “шановного” кандидата. Мельник втратив довіру населення, тому він не має шансів стати народним депутатом”, – резюмував Місяць.

Джерело