На кандидата від регіонів на Львівщині поскаржилися в ЦВК

Олег Домчак, довірена особа кандидата в народні депутати в Городоцькому виборчому окрузі Ярослава Дубневича, скерував скаргу до Центральної виборчої комісії на дії кандидата в депутати в цьому окрузі від Партії регіонів Івана Білака. У своїй скарзі О. Домчак, зокрема, нагадує, що, згідно із Законом України «Про вибори народних депутатів України», кандидатам у депутати заборонено використовувати для проведення передвиборної агітації службовий транспорт, зв’язок, устаткування, приміщення, інші об’єкти та ресурси за місцем роботи, службові чи виробничі наради, збори колективу, а також залучати до передвиборної агітації або використовувати для будь-якої роботи, пов’язаної з проведенням передвиборної агітації, посадових осіб.

У скарзі йдеться, що, ігноруючи норми цього закону, «2 серпня 2012 року, під час колегії РДА, на яку під розписку, крім членів колегії, було скликано голів сільських рад, секретарів, бухгалтерів, землевпорядників, а також фельдшерів і головних лікарів, Іван Іванович Білак, голова Самбірської райдерж­адміністрації, у своєму виступі в робочий час, ще не будучи зареєстрованим кандидатом у депутати, використовуючи службове становище, звертався до запрошених на колегію РДА з такими словами: «Мене на посаду призначив президент, і він оцінюватиме результати моєї і, відповідно, вашої роботи. Про довіру до мене як голови РДА і голови районної організації Партії регіонів свідчить той факт, що з’їзд Партії регіонів затвердив мене кандидатом-мажоритарником на виборах до Верховної Ради. В той період, який залишився до виборів, ми повинні так спрацювати, щоб народ висловив довіру нам як владі в районі та президенту України».

Окрім цього, у вів­торок, 7 серпня 2012 року, вже зареєстрований як кандидат у народні депутати від Партії Регіонів у 120-му виборчому окрузі, голова Самбірської РДА Іван Білак узяв участь у нараді з працівниками Народних домів і бібліотекарів району. Під час наради він, використовуючи службове становище посадової особи — державного службовця, голови місцевої державної адміністрації, критикував діяльність своїх опонентів по округу і закликав усіх працівників голосувати за нього і за Партію регіонів».

У скарзі до ЦВК Олег Домчак вимагає визнати дії кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №120 Івана Білака такими, що супере­чать вимогам Закону України «Про вибори народних депутатів України», й оголосити йому попередження. Як доказ пан Домчак надав електронні носії з аудіозаписами, які фіксують описані факти незаконної агітації та застосування адмінресурсу

У коментарі «Газеті» О. Домчак також зазначив, що представники І. Білака їздять до бібліотекарів і керівників Народних домів Самбірщини та змушують їх ставати членами дільничних комісій від Партії регіонів і кандидата Івана Білака, погрожуючи звільненнями та перевірками. Водночас Олег Домчак звернувся до громадян із проханням повідомляти засоби масової інформації або правоохоронні органи, якщо їм відомо про такі порушення виборчого законодавства з боку Івана Білака чи інших учасників виборів.

До речі, на зловживання службовим становищем та застосування адмінресурсу з боку Івана Білака на прес-конференції у Львові вказала і виконавчий директор Львівської обласної організації Комітету виборців України Оксана Дащаківська. Вона зазначила, що Іван Білак дозволяє собі на колегії РДА прямо агітувати за Партію регіонів і розповідати про її досягнення, а це є порушенням виборчого законодавства України.

 

Віктор Мельничук

http://www.gazeta.lviv.ua/life/2012/08/18/4499

Від Майдану – а може в вас є фото чи відео факти, шановні читачі????

Nataliya Zubar, Maidan Monitoring Information Center, Chair

Хочете нас підтримати?

donate Допомогти Інформаційному центру Майдан Моніторинг ви можете перерахунком грошей на PayPal Голови Правління нашої Організації nataliyazubar@maidanua.org або на рахунок Організації, тут детально написано як https://maidan.org.ua/supportmmic/.