На Полтавщині заборонили встановлення пам’ятника Василю Тютюннику

Депутати містечка Хорол офіційно відмовили у встановленні монумента командувачу Дієвої армії УНР Василю Тютюннику. Заборону підтримала більшість депутатів міської ради.

Пропозиція вшанувати видатного хорольця надійшла від представників благодійної ініціативи «Героїка», яка запропонувала спорудити пам’ятник власним коштом. В разі позитивного рішення міськради погруддя мав би створити відомий український скульптор Ігор Гречаник. Твори цього майстра представлені в постійних колекціях престижних європейських галерей: Galerie Alexander Raebed в Цюріху, Galerie Michelle Boulet у Парижі, в Центрі фантастичного мистецтва в Данії, в галереї «Київська Принцеса» в Ніцці тощо.

«Рішення депутатів було для нас дещо неочікуваним. Далеко не найзаможніше містечко, яке явно не потерпає від нашестя туристів, відмовляється прийняти в дар пам’ятник видатному землякові», – коментує координатор благодійної ініціативи «Героїка» Павло Подобєд.

Свою позицію міська влада аргументувала просто: «Вихідцями міста є значна кількість визначних історичних постатей, які також заслуговують на увічнення пам’яті». Однак депутати не зазначили, хто саме входить до переліку «визначних історичних постатей Хорола». Також з офіційного рішення не зрозуміло, яким чином вшанування Тютюнника, перешкоджає вшануванню інших видатних земляків.

Хочете нас підтримати?

donate Допомогти Інформаційному центру Майдан Моніторинг ви можете перерахунком грошей на PayPal Голови Правління нашої Організації nataliyazubar@maidanua.org або на рахунок Організації, тут детально написано як https://maidan.org.ua/supportmmic/.