Прес-анонс: В понеділок 6 липня о 9.00 у Сімферополі відбудеться суд над активістами, які закликали не голосувати за Партію регіонів

5 серпня у Сімферополі було затримано активістів кампанії “Помста за розкол країни” Катерину Чепуру та Юрія Шивалу за поширення листівок із закликами не голосувати за Партію регіонів та потенційного кандидата-мажоритарника від цієї партії в окрузі № 1 Віталіну Дзоз.

Молодих людей затримали в момент, коли вони виходили з підземного переходу й ніяких листівок не клеїли та не роздавали. Правоохоронці не змогли пояснити причину затримання і сказали, що запрошують їх на бесіду до першого (центрального) пункту охорони громадського порядку м. Сімферополя (вул. Горького, 7) для проведення перевірки, чи не знаходяться К. Чепура та Ю. Шивала у розшуку. Але попередили, що в разі відмови від бесіди, яка може відбутися лише за згоди громадян, їм інкримінують злісну непокору міліції.

Активістів посадили в машину й відвезли спочатку до опорного пункту, а потім до Центрального райвідділу міліції, де склали на них протокол про порушення статті 212 (з приміткою 13) “Виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск” Кодексу України про адміністративні правопорушення, оскільки з вихідних даних на листівках були лише телефони (в т. ч. й телефон К. Чепури). Пояснення, що ні список Партії регіонів, ні Віталіна Дзоз ще не зареєстровані як кандидати у народні депутати України, а, отже, на них поки що не поширюються вимоги Закону “Про вибори народних депутатів України” щодо агітматеріалів (по всьому місту, наприклад, розставлені бігборди Партії регіонів без будь-яких вихідних даних) на міліціонерів не подіяли, тож на 6 серпня на активістів чекає суд.

Судове засідання призначене на 6 серпня о 9.00 в Центральному районному суді м. Сімферополя.

Контактні телефони — 0661365984, 0634529709

Причиною громадської кампанії “Помста за розкол країни” став законопроект Ківалова-Колесніченка “Про засади державної мовної політики” № 9073. Активісти кампанії визначили своєю метою недопущення та/або відсторонення від влади тих політичних сил та їх представників, які сприяли прийняттю цього законопроекту.

Фото протоколу, складеного на Катерину Чепуру:

2 Comments

  1. А використання міліції для того, щоб заважати громадянським активістам Вас не непокоїть?

Comments are closed.