1 жовтня – акція протесту проти законопроекту про наклеп

Журналісти з руху “Стоп цензурі!” у понеділок, 1 жовтня, вийдуть на акцію проти закону про наклеп під стіни комітетів Верховної Ради.

Таке рішення активісти прийняли на зборах.

Старт акції заплановано на 8:30 ранку, аби мітингувальники зустрічали голів фракцій й інших депутатів перед входом до комітетів. У руках журналісти, за задумом організаторів, мають тримати чисті папірці (формат А4 чи інший), котрі символізуватимуть “порожні новини” після прийняття закону в цілому. Також на акції будуть збирати підписи проти закону, котрі опісля відправлять президенту Віктору Януковичу. До протесту вже приєдналися видання “Українська правда”, “Кореспондент”, “Телекритика” та “Свідомо”. Організатори сподіваються, що до старту акції цей список поповниться новими назвами. Нагадаємо, що 18 вересня Верховна Рада підтримала у першому читанні “наклепний” закон регіонала Віталія ЖуравськогоЯкщо закон підтримають у другому читанні та його підпише президент – ув’язнення в першу чергу загрожуватиме журналістам, адже документ декларує штраф від 8,5 до 25 тисяч гривень штрафу чи виправні роботи строком від 2 до 5 років за публічний наклеп.

 Джерело. Ілюстрація – Телекритика

********

Від “Майдану”. Протестуватимуть і протестують не лише журналісти. Більше за темою – ТУТ

1 Comment

  1. Я – колишній совєцький політвязень Василь Овсієнко. Мене 1981 року судили, зокрема, за такі “наклепи”: “казав, що на Україні 1933 року був голод”; “введення обмеженого континґенту військ в Афганістан називав аґресією”; навіть: “називав Сахарова видатною людиною сучасності”. Люди добрі, суди Януковича не ліпші: вони будь-що можуть визнати наклепом. А що є наклеп? Коли знаю одне, а свідомо кажу інше. Який суддя може довести: я щиро помилився чи свідомо збрехав? Совєцький суддя керувався “соціалістичною правосвідомістю”, “внутрішнім переконанням”, а вже потім доказами. Нинішні судді керуються лише вказівками банди Януковича. Цей закон відкриває безмежні можливості для необмежених репресій.

Comments are closed.