Election – it’s just the beginning. А ля Чортків

Хочу повідомити про тривожні факти грубого втручання апарату державних адміністрацій у роботу виборчих комісій, що має на меті сформувати їхній персональний склад залежними (або купленими) від влади людьми.

От приміром, конфліктна ситуація, що мала місце у територіальній виборчій комісії 167-го Чортківського виборчого округу.

Тут 18 вересня, в останній день прийому ТВК документів, у проміжку часу від 23-25 до 24-00 год. була спроба подати велику кількість пакетів документів на членів дільничних виборчих комісій від ПРУ та інших партій, осередки більшості з яких у жодному з районів області не зареєстровані.

Члени ТВК стверджують, що біля 30 папок з документами було підготовано співробітниками апарату РДА і внесено до ТВК у проміжку часу від 23-30 до 24-00. Частина комплектів документів подана без долучення до них копій паспортів.

Документи від 8 партій “зареєстровано” вже 19.09. – після 24-00

Є свідчення, що аналогічні факти втручання державних адміністрацій у роботу ТВК відбуваються у інших районах області. Принаймні до ТВК 167 округу документи на членів виборчих комісії підвозилися водіями райдержадміністрацій сусідніх районів, котрі спочатку розгублено звертатися до ТВК, а вже потім йшли здати свою макулатуру до Чортківської РДА.

Окремі члени ОВК пишуть скарги до ЦВК та прокуратури. Але зрозуміло, що ЦВК неспроможна розібратися з великою кількістю таких спроб маніпулювання роботою комісій. Схоже, що правоохоронні органи також відсторонюються від реагування на такі факти.

Олександр Степаненко

Хочете нас підтримати?

donate Допомогти Інформаційному центру Майдан Моніторинг ви можете перерахунком грошей на PayPal Голови Правління нашої Організації nataliyazubar@maidanua.org або на рахунок Організації, тут детально написано як https://maidan.org.ua/supportmmic/.