Ганна Капустян: «Знахабнілі олігархи розміщують виборчі комісії мало не у власних кабінетах»

 

Кандидат в народні депутати від об’єднаних сил опозиції в одномандатному виборчому окрузі №150 (Кременчук-Комсомольськ) член ВО «Свобода», професор Кременчуцького національного університету ім.Остроградського Ганна Капустян подала до Київського адміністративного апеляційного суду позов про визнання протиправними дії Центральної виборчої комісії.

Про це повідомляє прес-служба ВО “Свобода” міста Кременчука (Полтавська область). Підстава для позову – затвердження Центральною виборчою комісією місцем роботи окружної виборчої комісії у виборчому окрузі №150 приміщення відділу підготовки кадрів ВАТ “Полтавський ГЗК”.

Приміщення, як відомо, пов’язане з іншим кандидатом у народні депутати, “самовисуванцем”-олігархом Костянтином Жеваго. Ба більше, він є власником зазначеного підприємства. Свободівка вимагає затвердити інше місце роботи окружної виборчої комісії у виборчому окрузі №150 .

З цього приводу Ганна Капустян зазначила: “Представники олігархічних кланів настільки захмеліли від безкарності, що у змові із владою сприяють розміщенню відповідального органу виборчого процесу – окружної виборчої комісії – хіба що не у власних кабінетах. Це ж як треба зневажати права громадян, щоби закрити очі на розміщення комісії в приміщенні підприємства, власником якого є один із кандидатів в депутати! Хіба не ясно, що йдеться не тільки про створення нерівних умов іншим кандидатам, але й апріорі ставиться під сумнів низка винесених комісією в майбутньому рішень. З юридичної точки зору є достатньо підстав для того, щоби суд визнав рішення про розміщення ОВК нечинним і зобов’язав ЦВК затвердити інше місце роботи окружної виборчої комісії”.

У позові, зокрема, зазначено: “Відомо, що кандидат у народні депутати по одномандатному виборчому округу №150 на виборах депутатів Верховної Ради України 28 жовтня 2012 року Жеваго Костянтин Валентинович не тільки тісно пов’язаний з ВАТ “Полтавський гірничозбагачувальний комбінат”, але й є власником цього підприємства. Під час виборів до Верховної Ради України в 1998 році він займав посаду заступника директора цього підприємства. Компанія “Ферекспо”, яка володіє контрольним пакетом ВАТ “Полтавський ГЗК”, перебуває під повним контролем Жеваго К.В., а м. Комсомольськ, де більше 90% зайнятого населення працюють на цьому підприємстві, повністю залежить від цієї особи, яка, за оцінками журналу “Форбс”, ще в 2008 році володіла майном на загальну суму 3,4 млн. доларів, а криза кінця 2008 – початку 2009 року не зменшила, а навіть збільшила статки Жеваго.

Робота окружної виборчої комісії у виборчому окрузі № 150 з виборів депутатів до Верховної ради України 28 жовтня 2012 року в приміщенні відділу підготовки кадрів ВАТ “Полтавський ГЗК” порушує наступні норми законодавства України, а саме:

1. Частини 1 ст. 3 чинного Закону України “Про вибори народних депутатів України”, що гарантує громадянам України забезпечення участі у виборах депутатів на рівних засадах.

2. Пункту 1 статті 6 чинного Закону України “Про вибори народних депутатів України”, що гарантує громадянам України забезпечення умов для вільного формування своєї волі та її вільного виявлення при голосуванні.

3. Пункту 6 статті 11 чинного Закону України “Про вибори народних депутатів України”, який вказує, що виборчий процес здійснюється на засадах неупередженості органів державної влади, органів влади місцевого самоврядування, судів, підприємств, закладів, установ і організацій, їх керівників, інших посадових і службових осіб до партій – суб’єктів виборчого процесу, кандидатів у депутати.

Крім вказаних порушень закону, робота окружної виборчої комісії в приміщенні відділу кадрів ВАТ “Полтавський ГЗК” надає кандидату в депутати до Верховної Ради України Жеваго К.В. переваги й можливості безконтрольно впливати на членів виборчої комісії з метою ухвалення вигідних для себе рішень і вчинення дій на свою користь і на шкоду іншим кандидатам, що порушує права передбачені ст. ст. 1, 8 Закону України “Про вибори народних депутатів України” та ст. ст. 24, 38, 70 Конституції України.

За таких умов, вважаю, що центр виборчого округу, яким визначено м. Комсомольськ, необхідно перенести в місто, яке не перебуває під впливом нікого із кандидатів. Це може бути м. Глобине. Щодо приміщення для роботи окружної виборчої комісії, то воно має перебувати на праві власності або органу державної власності, або органу місцевого самоврядування і ніяким чином не комерційної структури, контрольованої одним із кандидатів у депутати.

Прошу Вас:

1. Визнати протиправними дії Відповідача – Центральної виборчої комісії – в частині затвердження місця роботи окружної виборчої комісії у виборчому окрузі № 150 з виборів народних депутатів до Верховної Ради України 28 жовтня 2012 року приміщення відділу підготовки кадрів ВАТ “Полтавський ГЗК” за адресою: вул. Космонавтів,4, м. Комсомольськ, Полтавська обл.

2. Зобов’язати Відповідача – Центральну виборчу комісію – затвердити інше місце роботи окружної виборчої комісії у виборчому окрузі № 150 з виборів народних депутатів до Верховної Ради України 28 жовтня 2012 року, щоби забезпечити чесність та неупередженість виборів, а саме: м. Глобине Полтавської області, яке географічно й з точки зору дотримання рівності прав кандидатів найбільше підходить для діяльності цього органу.

3. Справу розглядати за моєї участі або участі мого представника”.