Медіа-профспілка вважає, що запровадження кримінальної відповідальності за наклеп призведе до згортання свободи слова. Відповідальний за це Віктор Янукович

19 вересня 2012 року. Незалежна медіа-профспілка України  вважає, що Верховна Рада здійснила ще один ганебний крок в напрямку знищення свободи слова, відтак і демократії в Україні. Вона проголосувала у першому читанні  законопроект, який дозволяє посадити у в’язницю журналіста або будь-якого громадянина. Мова йде про повернення кримінальної відповідальності за публічне поширення  наклепу та недостовірної інформації.

Таке положення в законодавстві не відповідає міжнародним стандартам і порушує 10-у статтю Конвенції    про захист прав людини і основоположних свобод, в якій декларується право на висловлення свободи думки.

 

Медіа-профспілка визнає той факт, що  журналісти, буває,   поширюють не завжди достовірну інформацію. Інколи такі дії дійсно завдають шкоди репутації героїв публікацій. Проте ми впевнені, що ці проблеми повинні вирішуватись в інший спосіб.

Будь-яке  яке покарання  за свободу висловлювання має бути пропорційний порушенню. Згідно з європейськими стандартами, кримінальна відповідальність за свободу слова є надмірним покаранням. Його запровадження призведе до самоцензури журналістів, призупинить вільне поширення інформації і думок, а відтак знизить рівень демократії в країні.

За умов всевладдя бюрократії, відсутності незалежних судів, демонстративного нехтування законами з боку владної верхівки за гратами опиняться не ті, хто на замовлення поширює наклепи, а найсумлінніші з наших колег, які здійснюють реальні   журналістські розслідування  і поширюють непривабливі для влади факти.

 

Зважаючи на те, що нова поправка до закону загрожує не лише журналістам, але і демократії загалом, НМПУ закликає членів своєї організації, членів інших журналістських організацій та усіх небайдужих громадян виступити з протестом проти цієї сваволі влади.

«Не сумніваюся, що парламент зробив це з волі Віктора Януковича, – каже голова НМПУ Юрій Луканов, – він, хоч і декларує любов до свободи слова, але щораз демонструє справжнє своє ставлення до неї. Учасники протестів мають наголошувати, що не Верховна Рада, а саме він несе відповідальність  за спроби знову заткнути рота журналістам».

Прес-служба Медіа-профспілки
profpres@ukr.net
http://www.nmpu.org.ua
38-050-310-44-41