У Києві зростає активність громадян щодо проведення мирних зібрань

На запит “Майдан-Моніторингу” Київська міська державна адміністрація повідомляє:

ВИКОНАВЧИЙ ОРГАН КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

(КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ)

 ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ 3 ПИТАНЬ ВНУТРІШНЬОЇ

ПОЛІТИКИ ТА ЗВ’ЯЗКІВ З ГРОМАДСЬКІСТЮ

01001,  м.Київ-1, вул. Хрещатик,  44,  тел.(044)  279-55-97

     

       30.08.2012_________________ _____051-1880

      на №_________________від _________________

      Гр. Северину О.

                                                     Управління інформаційного забезпечення та 

                                                    доступу до публічної інформації

Щодо питань, пов’язаних

з проведенням мирних зібрань                                                      

На виконання доручення першого заступника керівника апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) А.Почтарьова від 27.08.2012 № 009-1965 (з) у Головному управлінні з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю виконавчого органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) розглянуто Ваше звернення від 23.08.2012  №7/12-103.          

За результатами розгляду інформуємо, що протягом першого півріччя 2012 року до виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) надійшло 1119 письмових повідомлень щодо проведення масових заходів у місті Києві.

Відповідно до ст. 39 Конституції України «громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування».

Обмеження щодо реалізації цього права може встановлюватися судом відповідно до закону і лише в інтересах національної безпеки та громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров’я населення або захисту прав і свобод інших людей.

Протягом звітного періоду до судових органів було підготовлено  5 позовних заяв про обмеження реалізації права на проведення масових заходів  (із них 3 позовні вимоги – задоволено повністю, 1 позовну вимогу – задоволено частково,  1 позовну вимогу –  залишено без розгляду).

 Начальник                                                                                              М.Хонда

*****

Для порівняння:

Протягом 2010 року КМДА отримала 2086 повідомлень про проведення мирних зібрань, протягом 2011 – 1841.

У 2010 році КМДА 26 разі зверталася до суду щодо обмеження права на мирні зібрання і в 25-ти випадках позовні вимоги було задоволено. У 2011 відповідні показники складають 21 та 19.

 Зрозуміло, що з наближенням жовтневих виборів до Верхоради відповідна активність щодо проведення мирних зібрань має лише збільшитися.

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут