У Ніжині відбулася друга мовна сесія

Приводом для її проведення стало те, що Ніжинський мер відмовився підписувати раніше прийняте міськрадою рішення, де українська мова визначалася як єдина мова Ніжинської громади.  Цю сесію провів секретар міськради Олег Кірсанов, бо мер Ніжина Приходько М.В. раптово відбув у відпустку аж на 45 днів. Ця обставина вкрай обурювала присутніх на сесії міськради депутатів, бо як з’ясувалося саме напередодні Приходько М.В. відправив у відпустку свого заступника Олександра Мороза, який відповідає за житлово-комунальне господарство міста. Відтак на господарстві в місті залишилися лише заступники гуманітарії. І це в період інтенсивної підготовки до зимового періоду.

Сама сесія пройшла в присутності двох третин депутатів міськраді, а отже депутатів було достатньо, щоб подолати так зване «мерське вето». Але представники громади міста Ніжина вирішили не приймати емоційно-політичне рішення, а доручила постійній депутатській комісії по законності всебічно і ґрунтовно вивчити дане питання, яке як відомо напередодні викликало значний резонанс не тільки в області, а й в Україні в цілому.

Шокуючою для більшості депутатів стала оприлюднена інформація, що більшість комунальних підприємств Ніжина за останній рік наростили багатомільйонні борги, а раніше завжди рентабельному підприємству «Комунальний ринок »  за борги навіть заблоковані рахунки.  Катастрофічна ситуація склалася у місті з ремонтами  житлового фонду, лікарень, дитячих садків.  Виконавці робіт в цьому році крім незначних авансів не отримують ні копійки. Теж саме стосується робіт по благоустрою міста, виконавці цих робіт  через значні борги категорично відмовляються зрізати аварійні дерева, вивозити сміття та виконувати інші роботи. Як зазначив у своєму виступі депутат Сергій Охонько:

–          Такого недофінансування за останні шість років ще не було.

Майже всі депутати завдавали одне і теж риторичне запитання – «Куди ж діваються кошти з міського бюджету та комунальних підприємств». З’ясувалося, що незабаром може бути виключено 12 ліфтів в багатоповерхівках, міськводоканал від електропостачання та вже заблоковано рахунки управління освіти.

Більшість депутатів визначали стан справ у місті як критичний. Майже всі представники міської громади сходилися на думки, що відповідальність за незадовільний стан комунального господарства в місті має нести міський голова Приходько М.В., бо саме через його недолугу кадрову політику у керма комунальних підприємств опинились люди далекі від комунального господарства, але близькі особисто до мера. Як результат викриття всіх цих фактів стало рішення ніжинської міськради у найближчій час – 18 вересня провести чергову сесію, на якій розглянути всі важливі для громади питання. Крім того лунали заклики в бік міського голови не ховатися від проблем міста у відпустці, а повернутися і виконувати взяті на себе перед громадою зобов’язання. Відпочивати треба було літом!

Степан Нечваль

About Nataliya Zubar 2346 Articles
Nataliya Zubar, Maidan Monitoring Information Center, Chair

1 Comment

  1. Міський голова знаходиться в лікарні і депутатам це добре відомо. Да і взагалі як можна підписувати рішення, якщо воно викладене ось так http://www.uezd.com.ua/wp-content/uploads/2012/09/MG_4049_ukrmova.jpg Ганьба ніжинським депутатам, які замість праці блокують роботу та життя всього міста і захищають тільки свої бізнес-інтереси

Comments are closed.