В ОБСЄ теж протестують проти криміналізації наклепу в Україні

ОБСЄ сподівається на відхилення в другому читанні закону про наклеп, що передбачає криміналізацію дифамації.

Про це заявила представник ОБСЄ зі свободи медіа Дуня Міятович в середу в Відні, повідомляє прес-служба організації.

“Я закликаю всіх членів парламенту відхилити запропоновані зміни, які будуть представляти собою серйозну перешкоду для свободи ЗМІ в країні. Криміналізація висловлювання в сучасній демократії означає придушення дискусії та захист державних посадових осіб від критики, і може привести тільки до самоцензури з боку ЗМІ “, – сказала Міятович.

“Я щиро сподіваюся, що ці зміни не будуть прийняті у другому читанні, так що ЗМІ в Україні зможуть продовжувати свою важливу роль інформування громадськості з питань, що становлять суспільний інтерес, не боячись пред’явлення кримінальних звинувачень”, -сказала Міятович.

Міятович написала листа міністру закордонних справ КостянтинуПереглянути Грищенко 14 вересня, висловлюючи занепокоєння.

“У 2001 році Україна була однією з перших країн у регіоні ОБСЄ, які скасували кримінальну відповідальність за наклеп, з цією важливою реформою було пов’язане те, що Україна досягла репутацієї одного з найбільш ліберальних правових середовищ для ЗМІ в регіоні”, – зазначила представниця ОБСЄ в листі.

Як відомо, Верховна Рада прийняла у вівторок в першому читанні поправки до Кримінального кодексу, що передбачають кримінальну відповідальність за наклеп. За це передбачається покарання до трьох років позбавлення волі.

УП

Хочете нас підтримати?

donate Допомогти Інформаційному центру Майдан Моніторинг ви можете перерахунком грошей на PayPal Голови Правління нашої Організації nataliyazubar@maidanua.org або на рахунок Організації, тут детально написано як https://maidan.org.ua/supportmmic/.