Введення поняття «наклеп» небезпечне і для журналістів, і для громадян, — Глузман

Введення поняття «наклеп» в кримінальний кодекс в наших специфічних правосудних умовах небезпечно. Таку думку висловив учасник Ініціативної групи «Першого грудня» Семен Глузман у своєму блогу на Lb.ua, назвавши законопроект «терористичним».

На думку відомого правозахисника, лікаря та колишнього дисидента Семена Глузмана, прийняття такої норми небезпечно не тільки для журналістів, а й «для всіх нас, українських громадян, які мріють стати повноцінними європейцями».

«Навіть радянські юристи таку небезпеку бачили, тож вказали: «Распространение истинных, хотя и позорящих, сведений состава преступления не содержит» (Юридичний енциклопедичний словник, 1987 рік). А як тут визначити, що істинне, а що — вигадки? Пропонований закон об’єктивних норм не створює, отже, він — терористичний (це за Марксом, я лише процитував!)», — пише Глузман.

Семен Глузман згадує, як сам був звинувачений КҐБ у наклепі: «Добре пам’ятаю, як слідчий КҐБ пояснював мені, що мільйони сталінських безвинних смертей — мій наклеп (на радянський суспільний і державний лад). Що наклеп — вторгнення радянських танків в 1968 році в Чехословаччину. І закриті процеси над письменниками-дисидентами наклеп. А вже використання психіатрії для розправи над інакомислячими — зовсім підлий наклеп. Найдемократичніший у світі радянський суд підтримав думку слідчого. Так я став повноцінним наклепником — особливо небезпечним державним злочинцем. Ні-ні, не політв’язнем, бо таких в СРСР не було».

Учасник Ініціативної групи «Першого грудня» підкреслив, що ці обвинувачення були давно, у 1972-му. «То невже знову?» — стурбований колишній дисидент та громадський діяч.

Нагадаємо, Верховна Рада проголосувала у першому читанні за зміни до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів щодо посилення відповідальності за посягання на честь і гідність людини. Згідно зі змінами до законодавства журналістів, а також інших громадян, що поширять інформацію, яку хтось розцінить як посягання на його честь і гідність, чекає покарання аж до обмеженням волі на строк від двох до п’яти років.

Хочете нас підтримати?

donate Допомогти Інформаційному центру Майдан Моніторинг ви можете перерахунком грошей на PayPal Голови Правління нашої Організації nataliyazubar@maidanua.org або на рахунок Організації, тут детально написано як https://maidan.org.ua/supportmmic/.