ПАРЄ: ми не застосуємо санкцій для України до виборів

ПАРЄ поки не думає про введення санкцій для України, але після виборів Україна може опинитися в центрі уваги Європи.

Про це заявила співдоповідачка ПАРЄ по Україні Майліс Репс в інтерв’ю “Комерсант-Україна“.

Відповідаючи на запитання, чи можливо застосування санкцій для України у зв’язку із ситуацією з демократією, Репс відзначила:

“Ніхто не накладає на країну санкції до виборів. Зараз ми спрямовуємо всі сили, щоб підтримати проведення в Україні вільних і чесних виборів. Ми беремо до уваги той факт, що лідери опозиції залишаються у в’язниці, що ЗМІ у вашій країні не вільні, і для нас це неприйнятно, але ми сподіваємося, що зможемо вплинути на це, підтримуючи вільні вибори”.

Вона додала, що ПАРЄ турбують суперечливі заяви щодо камер на виборчих дільницях, повідомлення про напади на кандидатів у мажоритарних округах, безладдя, яке було в Україні з жеребкуванням квот у виборчих комісіях.

“І виправдання, які ми почули в Україні із цього приводу — нібито повноцінне жеребкування було практично й технічно нездійсненне, – видадуться нам дуже дивними. Вони не переконали ні членів спостережливої місії ПАРЄ, ні доповідачів по Україні”, – сказала Репс.

Однак вона відзначила, що поки рано переходити до більш жорстких дій.

“Ми не ставимо крайній термін. Обидві сторони добре знають, що санкції — це крайній захід. Санкції застосовуються тоді, коли складається відчуття, що співпраця припинилася. І якщо ми дійдемо до рівня, коли діалогу не буде, ми будемо готові діяти. У нас і останнім часом було дуже мало діалогу; ми не бачимо, щоб останнім часом влада докладала зусиль для здійснення позитивних кроків”, – сказала Репс.

Але, додала вона, у ПАРЄ відзначили, що за минулий рік Україна виконала частину зобов’язань у деяких сферах: зокрема, Іващенко вийшов на волю, Україна виконала свою обіцянку по прийняттю Кримінального процесуального кодексу.

“Ми хочемо побачити, як буде розвиватися ситуація в сфері реформи прокуратури, як будуть застосовуватися закони на практиці. Я повторюся: ми не плануємо вживати щось (робити різкі кроки) на передвиборному етапі. Ми дочекаємося виборів. Знаєте, Україна дуже часто після виборів опиняється в центрі уваги Європи, і я не думаю, що цей раз буде винятком”, – сказала Репс.

УП