В Дніпропетровську ОПОРА знайшла 37% мертвих душ в списках виборців на ДВК 121326

Перемикач мов

Шановні читачі! Уважно перевірте списки на ваших дільницях! Це може бути не випадковий “ляп”. Пишіть нам про порушення, які ви виявили.

До списків виборців на ДВК 121326 окружного виборчого округу №25, що знаходиться на території Красногвардійського району, включено 700 виборців, що проживають за адресою вул. Свердлова 56. Список починається з 260 номеру і закінчується 960-м. Час від часу у списках можна прослідкувати родинні стосунки – батько, мати, діти.

Виявляється, що за цією адресою знаходиться Дніпропетровський міський центр соціальної допомоги, в якому діє притулок на 20 ліжок.  Яким чином директор центру розміщає там аж 700 осіб можна лише здогадуватись.

Під час візиту громадських спостерігачів голови комісії Ястребової Ірини Дмитрівни не було на місці. Члени комісії, що чергували на дільниці, Нелюбова Клара Володимирівна та Михальова Людмила Іванівна пояснили, що цей будинок вперше внесений до дільниці 326. Раніше мешканці будинку №56 по вул.Свердлова голосували на дільниці неподалік свого дому, а тепер мусять їхати дві зупинки. «Откуда взялась такая круглая цифра  – 700 – никто не знает, в таком виде списки пришли к нам с держреестра». Запрошення на вибори члени комісії віднесли до притулку  і поцікавились скільки  насправді бездомних може прийти на голосування. Адже 700 виборців із 1914 складає  майже 37 %. Члени комісії побоюються, що у випадку неявки беспритульних, існує загроза визнання виборів на дільниці недійсними. Працівниця центру соціальної допомоги відповіла членам комісії, що буде роздавати запрошення, коли підопічні приходитимуть  до них. «Принимают они (працівники центру) бомжей в маленьком окошке, никто в середину не заходит, как они их будуть распознавать, сложно сказать» – повідомила Клара Володимирівна.

Кандидат від ВО «За Батьківщину» по 25 окрузі Максим Курячий повідомив, що їхній штаб виявив кількох осіб у списку безпритульних, які не є насправді безпритульними, а проживають у власному помешканні за іншою адресою.  І наразі готується акт про виявлення фальшивих даних у списках виборців. Максим Павлович висловив своє обурення щодо внесення в списки осіб, що знаходяться на тимчасовому обліку.  «У притулку громадяни проживають тимчасово, прибувають з усієї  області, навіть Україні, а голосують за адресою притулку. У нас, якщо затримали людину на три години, там створюють дільницю».

За коментарями спостерігачі ГМ ОПОРА вирішили звернутися до начальника Красногвардійського районного виборчого штабу Партії регіонів, і за сумісництвом заступника голови виконавчого комітету Красногвардійської районної у місті ради Леоніда Цекова. Проте,  на робочому місці його не виявився. Працівник виконкому повідомив, що Леоніда Олександровича можна застати у районному штабі Партії регіонів, проте там його теж не було.

P.S. Контакти центру: 49006, м. Дніпропетровськ, вул. Свердлова, 56, тел. (0562)42-45-48, 785-82-36, керівник: Комаров Вадим Ігоревич

Ольга Солодушко
Спостерігач Громадянської мережі ОПОРА, Дніпропетровськ
За коментарями звертайтесь:
Сергій Федько
координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА
у Дніпропетровській області
096 920 4 820