Законопроект 8711 ніби «проти гомосексуалізму», — насправді, прямий удар по свободі слова

Більше ста організацій громадянського суспільства України та світу підтримали Звернення, ініційоване Коаліцією з протидії дискримінації в Україні, у якому висловили своє обурення прийняттям у першому читанні законопроекту № 8711, спрямованого на обмеження свободи слова та свободи творчого самовираження, та закликали парламент його відхилити, — про це повідомляє прес-служба Коаліції з протидії дискримінації.

2 жовтня 2012 року у Верховній Раді України сталися дві резонансні події: по-перше, парламентарі дружно зняли з розгляду чудернацький законопроект про наклеп, а по-друге, настільки ж дружно проголосували за не менш абсурдний законопроект 8711, у якому йдеться про тотальну заборону публічного обігу будь-якої продукції, яка, на думку парламентарів, «пропагує гомосексуалізм» чи в якій наявні ознаки «культу гомосексуалізму».

Цей законопроект, який суперечить здоровому глузду та елементарним засадам законотворення, уже розкритикований урядом України в особі міністерства закордонних справ, парламентським уповноваженим з прав людини, низкою чинних народних депутатів, а також багатьма міжнародними організаціями, учасницею яких є або з якими співпрацює Україна.

«Законопроект не містить навіть визначення поняття “пропаганда гомосексуалізму”», — наголошують автори Звернення. У разі його прийняття «громадяни не знатимуть, як діяти так, щоби не порушувати норм цього закону. Це, в свою чергу, також може призвести до зловживань і надмірного обмеження прав громадян з боку службових та посадових осіб. Таким чином порушується важливий принцип права — правова визначеність норми закону».

Законопроект 8711 спрямований проти дітей замість того, щоб захищати їх, — твердять автори Звернення, наводячи дані одного з провідних фахових видань у сфері медицини — американського академічного журналу «Педіатрія», згідно з якими 47 % гомосексуальних підлітків усерйоз замислювалися про суїцид, 36 % уже робили спроби самогубства. «Це відбувається через ізоляцію, якої вони зазнають, часте неприйняття з боку однолітків, глузування, образи, депресивний стан. Заборона на публічне обговорення теми гомосексуальності негативним чином позначиться на таких неповнолітніх особах».

Автори Звернення наголошують на кричущій дискримінаційності законопроекту 8711, адже він «покликаний “викреслити” цілу соціальну групу з інформаційного простору, а, отже, із суспільного життя» і законодавчо «закріплює обмеження прав людини».

У зв’язку з викладеним автори Звернення закликають спікера та очільників парламентських фракцій «поставити на порядок денний Верховної Ради України питання про відкликання законопроекту № 8711 як такого, що порушує права людини, та не допустити його прийняття у другому читанні».

«Зараз, коли Україна перебуває в підвішеному стані між Сходом і Заходом, такі кроки, як прийняття цього законопроекту, негативно відобразяться не тільки на суспільстві, але й ще раз продемонструють світові нашу непослідовність у сфері дотримання загальновизнаних міжнародних стандартів. Закон 8711 є ідеологічно заангажованим і пропонує відверто репресивні кроки у галузі свободи слова та свободи самовираження — аж до тюремного ув’язнення. Це неприпустимо. Це нагадує містичну реінкарнацію радянського минулого, від чого особисто мені стає аж моторошно», — зазначає Назарій Боярський, співголова Коаліції з протидії дискримінації в Україні.

 

ПРЕС-СЛУЖБА
Коаліції з протидії дискримінації в Україні

11 жовтня 2012 р., четвер

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

2 Comments on "Законопроект 8711 ніби «проти гомосексуалізму», — насправді, прямий удар по свободі слова"

  1. Виталий | 12-10-2012 09:01 at 09:01 |

    я підтримую цей законопроект, а всім представникам сексменьшинств радив би тримати свою думку при собі!!! Статеві збочення-це хвороба, яку треба лікувати, а не виставляти її на загальний огляд. Я не хочу в своїй країні бачити таке ганебне явище як 3,14дарасти і лесбійки, тим більше не хочу щоб це бачили мої діти. 3,14ДАРАМ ТРЕБА ЇХАТИ ЖИТИ ТУДИ ДЕ ЦЕ ДОЗВОЛЕНО – В ГОЛАНДІЮ

  2. Більш стереотипного коментарію годі й чекати! Не вам вирішувати чи це хвороба, чи ні. До вас це вже давно вирішили компетентні люди, і сто раз підтвердили у дослідженнях, що гомосексуальність – не є хворобою і збоченням. А ви як попугаї, одне й те ж…Вже аж тіпає від таких плоских суджень, які повністю протирічать науці, зате підігрівають гомофобну психіку тих, кому потрібно хоть чимось виправдати свою ненависть до “нетаких”.
    І нікуди ніхто не зникне, шановний Віталій. І 8% України в Голандію не виселиш :-)

Comments are closed.