Спостерігачі стурбовані агресією й залякуванням опозиційних кандидатів

Місія ENEMO заявляє, що з наближенням виборів почастішали випадки залякування й агресії стосовно опозиційних кандидатів.

Про це говориться в останньому передвиборному звіті місії, повідомляє Комерсант-Україна.

Другий звіт ENEMO був представлений керівництвом місії у четвер, через місяць після оприлюднення першого документа. На думку спостерігачів, за цей час передвиборна ситуація погіршилася.

“До нас надходить усе більше скарг від кандидатів про тиск і зловживання на рівні виборчих комісій. Крім того, усе активніше використовується адміністративний ресурс”, – заявив глава місії Пітер Новотні.

Ми одержали багато інформації й звітів про жеребкування, якій передувала дача хабарів для одержання відповідних результатів”,- додав він.

“Спостерігачі стверджують, що одне з найпоширеніших порушень – зловживання адміністративним ресурсом”, – сказано у звіті.

Проекти, які фінансуються з держбюджету, представлені як особисті досягнення кандидата або як ініціатива політичної партії”,— додано у документі.

Крім цього, у ході виборчої кампанії почастішали випадки залякування опозиційних кандидатів, стверджують спостерігачі.

“У партії УДАР скаржаться на пошкодження їхніх білбордов. Той же УДАР, а також “Свобода” і “Батьківщина” відзначають складність доступу до ЗМІ й зовнішніх рекламних носіїв”,— підкреслюється в документі. Крім того, в ENEMO відзначили часті випадки арештів кандидатів.

Окрема частина звіту присвячена роботі окружних виборчих комісій, де, на думку спостерігачів, відбувається найбільш явне протистояння між владою й опозицією.

Разом з тим в ENEMO не поспішають із прогнозами щодо результатів кампанії. “У нас викликає побоювання день голосування”,— сказав Новотні, нагадавши, що ENEMO представить підсумковий звіт після виборів, наприкінці листопада.

У Партії регіонів не згодні із зауваженнями спостерігачів.

“Порушення є, як і в будь-якій країні, але вони не спотворять результатів голосування. А таким шановним людям, як міжнародні спостерігачі, несолідно бути на підтанцовці в опозиції”,- заявив  перший заступник глави парламентської фракції Партії регіонів Михайло Чечетов.

УП

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

1 Comment on "Спостерігачі стурбовані агресією й залякуванням опозиційних кандидатів"

  1. Гостья | 12-10-2012 11:11 at 11:11 |

    Питер, кроме вил,которыми Ляшко запугал практически всех,в Украине никто ,никого, ничем не пугал:-)))

Comments are closed.