Міжнародна і Європейська федерації журналістів засудили цензуру в УНІАН

Міжнародна федерація журналістів (МФЖ) і її регіональне відділення  Європейська федерація журналістів (ЄФЖ) засудили керівництво Українського  незалежного  інформаційного агентства  (УНІАН) через  цензурування критики президента Віктора Януковича.

По відношенню до двох журналісток Любові Жаловаги і Валентини Романенко було здійснено акт некваліфікованого   менеджменту і зловживання владою щодо їхніх прав. Вони були оштрафовані на 200 гривень (приблизно 20 євро) за розміщення статті «На Банковій – пікет: Януковичу принесли черевик з ялинкою».

«Ми приголомшені цим кричущим прикладом цензури критичної журналістики, –  сказав Джім Бомбела, президент Міжнародної федерації журналістів, – Відносно  скромний розмір штрафу не може приховати рівня загрози та брутальних наслідків  цієї останньої атаки на незалежну журналістику в провідному  агентства країни».

Згідно із оприлюдненою минулого тижня заявою шести  редакторів сайту УНІАН,  менеджмент  УНІАН дав інструкції, які забороняють публікацію імені  Януковича в будь-якому негативному контексті. 200 гривнень  штрафу було виконанням цієї нової інструкції.

У відповідь на це  відділення МФЖ Незалежна медіа-профспілка України  (НМПУ) засудила  цей акт як грубе порушення трудового законодавства. Відповідно до Кодексу України законів про працю, дисциплінарні покарання обмежені доганою або звільненням працівників. Фінансові ж санкції є прямим порушенням закону і зловживання владою.

Заява також нагадує, що такі обмеження трудових  прав  спровокували журналістську революцію в 2004  проти цензури в новинах.

«Не має значення  отримував  директор УНІАН Вадим Осадчий   інструкції щодо цензури журналістів,  чи він добровільно вдався до політики потурання президенту. Атмосфера  страху і цензури, яка швидко поширюється по всіх  засобах  масової інформації України  повинна закінчитися,  – сказав Арне Кьоніг,  президент Європейської федерації журналістів, –  Влада робить серйозну помилку, якщо вона думає, що Україні журналісти можуть бути поставлені під контроль».

Джерело

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут