Об’єднана опозиція звернулася до Європейського суду з прав людини зі скаргою щодо 94-го округу

Кандидат у депутати від Об’єднаної опозиції «Батьківщина» Віктор Романюк за підтримки Юридичного департаменту Центрального штабу Об’єднаної опозиції звернувся до Європейського суду з прав людини щодо рішення ОВК №94, яка визнала недійсним голосування на 27 дільницях округу, таким чином не врахувавши волевиявлення понад 30 тисяч українців.

Віктор Романюк просить суд визнати, що таке рішення ОВК порушує право на вільні вибори (стаття 3 Першого протоколу до Конвенції про захист прав і основних свобод людини).

У заяві кандидата від Об’єднаної опозиції зазначається про аналогічну справу «Ковач проти України», яка розглядалася у Європейському суді з прав людини 2008 року. У цій справі суд дійшов до висновку про те, що рішення про скасування результатів голосування на виборчих дільницях слід вважати свавільним і таким, що порушує право на вільний вибір.

У рішенні суду зазначається, що будь-яке відхилення від принципу загального виборчого права породжує ризик підриву демократичної легітимності обраного таким чином законодавчого органу та законів, які він приймає.

У зверненні Віктора Романюка до ЄСПЛ зазначається, що неврахування понад 30 тисяч голосів виборців також може свідчити про відхилення від принципу загального виборчого права, що породжує ризик підриву демократичної легітимності обраного таким чином законодавчого органу – Верховної Ради України», – підкреслено в заяві.

Нагадаємо, за підрахунком голосів, здійсненим на підставі примірників протоколів ДВК в окрузі №94, кандидат від Об’єднаної опозиції Віктор Романюк отримав 40605 голосів виборців, а кандидат від Партії регіонів Тетяна Засуха – 30941. Проте після низки судових процесів, ініційованих спостерігачами від партії влади нібито про недопуск їх на виборчі дільниці, було визнано протиправними дії 27 ДВК. При цьому інші офіційні спостерігачі, зокрема спостерігачі від Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ, жодних суттєвих порушень виборчого законодавства на цих дільницях не виявили.

Після цього ОВК в порушення всіх процедур склала підсумковий протокол, в якому не врахувала волевиявлення на цих дільницях і вписала перемогу Тетяни Засухи.

«Батьківщина» оскаржувала це рішення ОВК у судах. Після того, Київський апеляційний адміністративний суд відмовив у задоволенні скарги Об’єднаної опозиції, всі національні засоби юридичного захисту було вичерпано, і кандидат від «Батьківщини» звернувся до Європейського суду з прав людини.

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут