У Дніпропетровську затримали двох учасників акції проти фальшування виборів (ВІДЕО)

7 листопада у Дніпропетровську міліція затримала двох учасників безстрокової акції протесту проти фальсифікації результатів виборів до Верховної Ради України, яку організувала об’єднана опозиція «Батьківщина».

Як повідомили Радіо Свобода активісти акції, для доправлення до суду правоохоронці затримали депутата Самарської районної ради Андрія Соколова, який є відповідальною особою за проведення акції, а також журналіста Віктора Орла, який брав участь у мітингу.

За інформацією правоохоронців, акція опозиції несанкціонована, адже організатори завчасно не попередили про її проведення міську раду. Міліція склала протокол про адміністративне правопорушення.

«В органах місцевого самоврядування повідомлення немає. Спочатку повідомляється до органів місцевого самоврядування, а потім – проводиться. У статті 39 Конституції України чітко написано: завчасно сповістити органи місцевого самоврядування», – заявив заступник начальника ГУ МВС України в області Володимир Седлецький.

Водночас, за словами організаторів, вони надсилали повідомлення про проведення мітингу до міськради поштою і мають квитанцію, яка це підтверджує. «Право на мирні зібрання передбачене Конституцією України», – заявили в обласній організації «Батьківщини».

Пізніше штаб «Батьківщини» повідомив, що Кіровський районний суд визнав провину затриманих, призначив покарання у вигляді попередження, після чого їх відпустили. Юрист штабу, наполягав на припиненні справи за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

«Нами було подане повідомлення про проведення заходу до міськради відповідно до вимог закону. Право на проведення мирних акцій передбачене Конституцією України. Ми вийшли висловити свою громадянську позицію винятково у мирному форматі», – зазначив юрист штабу ВО «Батьківщина» Артем Фісунов.

Акції опозиції тривають.

За матеріалами: Радіо Свобода. Відео: Олег Черненко

Оперативно слідкувати за виборчими новинами та перебігом акцій протесту можна в твіттері за хештегом #вибори2012.

About Дмитро Пилипець 250 Articles
Громадський активіст