Україна має відповісти на рекомендації Ради ООН з прав людини

Рада ООН з прав людини передала офіційному Києву 145 рекомендацій, що стосуються розвитку демократії, громадянських свобод українців.

Рекомендації оформлені робочою групою “Проекту звіту Ради ООН з прав людини” на дванадцяти сторінках і були представлені журналістам у Києві 15 листопада, повідомляє російська служба “Голосу Америки”.

Свої рекомендації на адресу України висловили більше п’ятдесяти країн, повідомила журналістам програмний менеджер сектора демократичного управління Програми розвитку ООН в Україні Юлія Щербиніна.

Вперше Україна пройшла експертизу Ради ООН з прав людини в 2008 році, отримавши більше сорока рекомендацій. У Женеві, де 24 жовтня 2012 року пройшло засідання Ради, Україні представили вже 145 рекомендацій.

“Кількість рекомендацій не є прямим показником поліпшення або погіршення ситуації в країні. Проте якісний аналіз рекомендацій говорить про те, що Україна стає цікавою для країн учасниць ООН”, – підкреслила Щербиніна.

Рекомендації ООН для України розділені на п’ятнадцять розділів. Майже половина всіх рекомендацій припадає на три розділи: “Верховенство права”, “Права дитини” та “Боротьба з дискримінацією та забезпечення толерантності”.

Як йдеться в документі, Україна взяла на себе зобов’язання “розглянути наступні рекомендації і відповісти на них в розумний строк, але не пізніше двадцять другої сесії Ради ООН з прав людини, яка пройде в березні 2013 року”.

Українська правда

1 Comment

  1. Янукович не допустит в Украине честных выборов из-за страха оказаться в тюрьме.

Comments are closed.