Понад дві тисячі українців у Нью-Йорку вшанували жертв Голодомору

Щонайменше дві тисячі людей зібрались у суботу в Нью-Йорку для вшанування жертв Голодомору українського народу.  За словами організаторів – Українського Конгресового Комітету Америки – цією акцією українці хотіли поширити інформацію про трагедію українського народу та продемонструвати єдність між собою.

Представники української діаспори провели жалобну ходу, у якій взяли участь близько півтисячі людей. За словами організаторів, це на дві сотні більше, ніж торік.  Учасники ходи тримали плакати із закликами визнати український голодомор геноцидом, інформацією про жертв Голоду, про сталінський режим.

Після цього в католицькому кафедральному соборі святого Патрика, що в центрі Манхеттена, була проведена урочиста літургія. Храм, що вміщує 2200 людей, був заповнений. Серед чиновників, які прибули сюди, були посол України у США Олександр Моцик, постійний представник України при ООН Юрій Сергеєв, українські консули, представники Білого дому, американські сенатори. Мер Нью-Йорка Майкл Блумберґ надіслав українцям листа зі словами підтримки.

Промовці використовували на означення подій 1932 – 1933 років слово «геноцид» і називали Голодомор злочином проти українців. Сенатор-демократ з Нью-Йорка Чарльз Шумер відзначив, що, попри численні злочини, тиранія все одно програла.

«Минуло 80 років, як Сталін, один із найжорстокіших людей в історії, використовував голод проти власного народу. Це були невинні жертви українського геноциду. Він хотів знищити українців, він хотів вбити український дух, він хотів, щоб українська нація ніколи не існувала. Але він програв. І всі ми, що тут зібрались, є свідченням того, що Сталін пішов у небуття, а ми вистояли і будемо жити», – наголосив Шумер.

Посол України у США Олександр Моцик читав своє коротке звернення лише англійською мовою.

«Голодомор – це страшна трагедія не тільки Європи, а й усього світу. Все буде визнано, прийде час, правда має дійти до кожної людини про цей страшний злочин, що був цілеспрямований сталінським режимом, щоб витравити не тільки свідомість, а й забрати життя тих, хто хотів бути у своєму домі», – сказав Олександр Моцик у коментарі Радіо Свобода.

Восени у багатьох містах США відбуваються події із вшанування жертв українського Голодомору. У Вашингтоні нині споруджують пам’ятник Геноциду Українського Народу 1932 – 1933 років.

19 – 23 листопада – поминальний тиждень пам’яті жертв Голодомору. 24 листопада о 16:00 в Україні запалять свічки в пам’ять про загиблих під час Голодомору-геноциду 1932-1933 років.

США поширили у суботу заяву, в якій приєднуються до народу України і українців у всьому світі, що вшановують пам’ять жертв Голодомору, і підтверджують своє бажання запобігти таким трагедіям.

Радіо Свобода

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут