Посол: Євросоюз не хоче проводити саміт з Україною

Вперше за останні 15 років не відбудеться саміт Україна – Євросоюз.

Про це в п’ятницю повідомив журналістам в Брюсселі посол України в ЄС Костянтин Єлісєєв, повідомляє Дело з посиланням на польську Gazeta Wyborcza.

За словами дипломата, саміт не відбудеться, оскільки у Євросоюзу немає мотивації для визначення його дати. Хоча з Росією ЄС цього року проведе вже другий саміт.

“Це поганий сигнал. Як я повинен пояснити людям, що у ЄС цього року два саміти з Росією і жодного з Україною?” – сказав Єлісєєв.

Згідно діючій практиці, саміт ЄС-Україна проходить щорічно: раз в ЄС, раз в Україні. Останній відбувся 19 грудня 2011 року в Києві. Таким чином, в цьому році організатором саміту має бути Європейський Союз, і Брюссель повинен визначити дату.

“Ми кілька разів нагадували: час іде, давайте визначимо дату. Зараз вже, на жаль, пізно; мені кажуть, що календарі обох голів (Єврокомісії Жозе Баррозо та Євроради Германа ван Ромпея) вже заповнені”, – повідомив посол України в ЄС.

З боку єврочиновників він чує, що раз в Україні пройшли вибори, то, швидше за все, в уряді відбудуться зміни, тому “давайте трохи почекаємо”.

“Я їм кажу: так давайте визначимо дату в середині січня або в лютому. Але також не бачу з їхнього боку мотивації”, – додав Єлісєєв.

Посол України в ЄС не сумнівається, що така ситуація є ефектом “проблеми Юлії Тимошенко”, передає польська газета. ЄС вважає, що семирічний вирок Тимошенко має політичний підтекст.

“Як можна розглядати цю проблему або інші в наших відносинах, якщо немає діалогу на вищому рівні? Недостатньо технічних розмов, потрібен діалог на рівні тих, хто приймає рішення. Якщо у вас немає діалогу з Україною, значить, ви взагалі не зацікавлені вирішити проблему” , – скаржиться Єлісєєв.

Український посол сподівається, що на найближчому засіданні міністрів закордонних справ 27 держав ЄС в понеділок закличуть Баррозо і ван Ромпея до визначення дати саміту з Україною.

Також Єлісєєв вказує, що після підписання Угоди про асоціацію Євросоюз отримає “юридичний інструмент”, щоб впливати на Україну в таких справах, як права людини, свобода ЗМІ та основи верховенства права.

Як повідомлялося, в п’ятницю Єлісєєв заявив після засідання Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС, що Україна і Євросоюз обговорили питання підготовки та порядку денного чергового двостороннього саміту, який повинен скоро відбутися. За словами Єлісєєва, дата проведення зустрічі високого рівня нині узгоджується.

А заступник міністра закордонних справ Андрій Олефіров наголосив, що ця зустріч спростувала “певний скептицизм” щодо відсутності діалогу між Україною та ЄС.

Українська Правда

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут