Заява Прем’єр-міністра Канади про 79-ї річницю Голодомору

21 листопада 2012 року
Отава, Онтаріо

Сьогодні Прем’єр-міністр Стівен Гарпер зробив наступну заяву про вшанування 79-ї річниці Голодомору, яке відбудеться в цю суботу.

«Я запрошую усіх канадців в цю суботу вшанувати пам’ять мільйонів чоловіків, жінок і дітей – здебільшого українців, але також казахів і росіян – які загинули протягом голодомору-геноциду 1932-1933, спричиненого варварським комуністичним режимом Йосипа Сталіна.

Висилаючи політичних лідерів, релігійних та освітніх діячів в гулаги , безжально відбираючи в невинних українських родин урожай і домашню худобу, необхідних для виживання, совєти прагнули знищити український націоналізм.

 Але не можна подолати дух українського народу.  Його сини і дочки стійко трималися протягом цих та інших темних часів, щоб відродитися та з часом позбутися радянських кайданів, борючись за цінності, які ми високо цінуємо сьогодні: свободу, демократію, права людини та верховенство права.

Ми дуже пишаємося тим, що у нашій країні налічується понад один мільйон канадців українського походження. Багато з них втратили близьких під час Голодомору – цього жорстокого акту злоби. Наш Уряд усвідомлює їхню втрату. В 2008 році Канада стала першою країною, яка визнала цю ганьбу в історії людства актом геноциду, а в свій час Канада стала першою західною країною, яка визнала незалежність України. Два роки тому мені випала честь вшанувати пам’ять жертв біля меморіалу і музею Голодомору в Києві, Україна.

У ці вихідні я закликаю канадців приєднатися до українців по всій країні і вшанувати пам’ять тих, хто загинув в ці сумні часи їхньої історії.

Вічная пам’ять»

Джерело