Останній дебют 2012 року: Презентація роману Оксани Форостини “Duty free”

Перемикач мов

“Duty Free” (Кальварія, 2012) – роман-подорож. Для американського експата з українським корінням Елайджи Мельника вона почалася в середині 1990-х у Львові, хаотично продовжувалася або призупинялася на Заході, аж поки навесні 2009 року Елайджа знову не опинився в Україні – у посткризовому Києві.

Зустріч модерує Ірена Карпа.

Олександр Бойченко про “Duty Free”:

Чи існує в літературознавстві поняття «роман-нарис»? У кожному разі в літературі такий роман уже є. Як то в романах, читач знайде тут любовну історію, кілька розгалужених сюжетних ліній та всілякі подорожні пригоди. Але, як то в нарисах, важливішими за події в цьому тексті є самі герої, а важливішими за героїв – атмосфера і середовище. Зокрема – українська атмосфера дев’яностих-нульових і середовище більш-менш мистецького Львова, пропущені через «очуднену» призму свідомості американського напівукраїнця Елайджи. Наскільки болісними чи, навпаки, комічними виявляться його прозріння від зіткнення уявної України з реальною? Як то з найсмачнішими товарами в duty free, відповідь на це запитання призначена винятково для дорослої аудиторії.

Про авторку:
Оксана Форостина написала перші кілька сторінок “Duty Free” ще 2001 року. Тоді вона працювала прес-секретаркою Мистецького об’єднання “Дзиґа”, унікального культурного та інтелектуального центру, який займався організацією концертів, фестивалів, галереєю contemporary art – у своєму рідному місті Львові. Тоді також була виконавчим продюсером FM-станції “Радіо Ініціатива”, одного з медіа-проектів “Дзиґи”. Повернулася у журналістику 2003 року, висвітлюючи українську політику у щоденній “Львівській газеті”, а трохи згодом – як місцева репортерка радіо “Голос Америки”. Після звільнення з газети наприкінці 2006 року займалася журналістикою як фрилансер, статті публікувалися зокрема у виданнях BusinessWeek, Transitions Online, The Ukrainian Observer, згодом працювала у проектах брендінґу та розробки комунікаційних стратегій у консалтинговій компанії pro.mova.
Зараз Оксана є заступницею відповідального редактора часопису “Критика”. Мешкає у Києві.

Подія у Фейсбуці – ТУТ