У Нововолинську створено міську Програму підтримки ОСББ

ПРЕС-АНОНС

 Прес-служба

Волинського Інституту Підтримки

та розвитку Громадських Ініціатив

 (0332) 723803

e-mail: press.vipgi@mail.ru

  У м. Нововолинськ розроблено проект міської Програми підтримки ОСББ, який вже подано на розгляд сесії Нововолинської міської ради. Про напрацювання робочої групи розповіли розробники Програми на прес-конференції, яка відбулась 24 грудня 2012 року у м. Нововолинськ.

Створення та лобіювання програми відбувається в межах проекту під назвою «Влада та ОСББ – крок назустріч!», який реалізовує місцева Асоціація ОСББ «Містечко» за підтримки Волинського Інституту Підтримки та розвитку Громадських Ініціатив та фінансового сприяння Міжнародного фонду «Відродження».

У рейтингу Волинської області Нововолинськ посідає перше місце за кількістю діючих ОСББ – тут їх наразі є 110, а загальні розміри площі житла, де сформовані ОСББ, становлять біля 30% від загальних об`ємів площі, яку експлуатує житлово-комунальні підприємства міста.

Нововолинськ сміливо можна назвати прогресивним у плані розвитку ОСББ, та місцеві об’єднання змушені вирішувати ряд проблем, які виникають тільки через недосконалу законодавчу базу, і які на державному рівні вирішувати важко, однак, на місцях можна виробити єдиний інструмент регулювання створення та діяльності ОСББ – Програму підтримки ОСББ.

Такий програмний документ вже довів свою ефективність у Луцьку, де всього за рік після прийняття, діяльність ОСББ та їх відносини із владою й обслуговуючими організаціями вийшли на якісно новий рівень, а на її реалізацію виділяються реальні кошти.

Тема ОСББ на Волині набуває актуальності, а особливо після того, як в обласному центрі, Луцьку, прийняли міську програму підтримки ОСББ, на яку дійсно виділяються кошти з місцевого бюджету, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків і в інших містах відчули свою значимість та взялися за активну діяльність, щоб відстоювати свої інтереси й сприяти розвитку об’єднань на рівні місцевої влади.

Наразі на Волині триває процес лобіювання Обласної підтримки ОСББ, яка передбачає сприяння діяльності об’єднань в межах області. Однак, зважаючи на велику кількість ОСББ у м. Нововолинськ місцеві активісти не стали чекати на прийняття обласної програми, адже місто має багато проблемних ділянок, які не включені до обласної програми. Зважаючи на це, Нововолинським ОСББ потрібна міська програма, а от чи бути їй вирішать депутати Нововолинської міської ради на найближчому сесійному слуханні.

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут