Президент змінив свою позицію щодо Закону про свободу совісті та релігійні організації?

КИЇВ – Президент вимагає негайно внести до Закону України  «Про свободу совісті та релігійні організації» зміни, спрямовані на поглиблення свободи віросповідання.

Така заява 7 грудня 2012 року була опублікована на офіційному сайті Глави держави, повідомляє Інститут релігійної свободи.

“Президент України Віктор Янукович доручив Кабінету Міністрів України невідкладно підготувати законопроект про внесення  змін до Закону України  «Про свободу совісті та релігійні організації»”, – зазначено на президентському сайті.

“Законопроект, підготовлений за участі релігійних організацій, має бути спрямований на створення сприятливих умов для їх діяльності. Уряд має в установленому порядку внести його на розгляд Верховної Ради України”, – йдеться в офіційному повідомленні.

Нагадаємо, що цій заяві передувала поява інформації про підписання Президентом Януковичем законопроекту № 10221, яким серед іншого запроваджуються резонансні зміни до Закону України  «Про свободу совісті та релігійні організації».

На переконання членів Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, глав християнських Церков України, а також правозахисників,  громадських активістів і науковців, Президент повинен був застосувати право вето до змін задля недопущення обмеження свободи віросповідання в Україні.

Варто зауважити, що розробка законопроекту № 10221 в Міністерстві юстиції України відбувалась без залучення релігійних організацій та без громадського обговорення. При цьому підготовлені Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій поправки до другого читання законопроекту № 10221 були проігноровані парламентською більшістю та навіть не обговорювались, незважаючи на запевнення про їх підтримку з боку Мін’юсту та формального автора ініціативи – народного депутата і представника Президента у парламенті Юрія Мірошниченка.

На першій зустрічі з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій Президент Янукович пообіцяв главам конфесій, що зміни до законодавства про свободу совісті та релігійні організації будуть прийматись лише за умови їх погодження релігійною спільнотою із загальним консенсусом.

Однак при цьому без реакції залишилась пропозиція глав конфесій про створення ефективного механізму взаємодії Ради Церков з Адміністрацією Президента України шляхом створення спеціалізованої постійно діючої робочої групи.

Крім цього, з боку представників конфесій зазнали критики формулювання результатів засідання урядової Комісії з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій, робота якої була відновлена у жовтні 2012 року після понад двох років бездіяльності.

Відтак залишається відкритим питання про те, чи буде цього разу врахована думка релігійних організацій під час розробки змін до Закону України  «Про свободу совісті та релігійні організації», які Президент доручив підготувати Уряду.

Джерело: www.irs.in.ua