Бюро УГКЦ з питань екології взяло участь у конференції Спілки Католицької соціальної етики в Центральній Європі

«Відповідність життя християн до правд віри, яку вони сповідують є запорукою справедливості і збереження природи», – д-р Володимир Шеремета 

12 січня у Віденському державному університеті (Австрія) відбулась конференція, яку ініціювала Спілка Католицької соціальної етики в Центральній Європі. У науково-практичному заході, що став логічним продовженням конференції «Справедливість у сучасному світі: екологія – економіка – етика», яка проходила у Віденському університеті з 10 по 11 січня, взяли участь члени Спілки, викладачі та студенти університету а також ті, кого більш детально цікавила тема взаємозв’язку соціальних та екологічних питань на національну та міжнародному рівнях.

Доповідачами виступили члени ради правління Спілки Католицької соціальної етики в Центральній Європі, котрі висвітлили соціально-екологічну ситуацію в країнах, які вони представляють. Першим виступив проф. д-р Володимир Шеремета, керівник Бюро УГКЦ з питань екології, який поділив свою доповідь на дві основні частини. В першій були презентовані не тільки ключові екологічні проблеми України у перспективі їх впливу на загальне благо суспільства, добробут та здоров’я людей, але деякі факти, які є предметом для оптимізму. Наприклад, мало кому відомо, що в Україні, яка займає дещо менше ніж 6% площі Європи знаходиться понад 35% її біологічного різноманіття. В другій частині, доповідач коротко представив як УГКЦ, зокрема завдяки діяльності Бюро УГКЦ з питань екології вносить свою автентичну лепту для збереження створеного Богом світу. Очільник Бюро УГКЦ з питань екології констатував, що належна відповідь на сучасні екологічні виклики можлива тільки завдяки здійснення комплексу політичних, соціально-екологічних та технічних програм відповідно до концепції принципу сталого розвитку. Однак, згідно із переконанням доповідача, цей принцип залишиться на рівні утопії, якщо окремі люди основоположно не поміняють свій стиль життя. І саме на цьому полі Церква має особливу компетенцію і завдання допомогти здійснити віруючим людям своєрідне екологічне навернення у способі мислення і поведінки, маючи за мету, щоб практичне життя відповідало правдам віри в Бога Творця і Спасителя всього світу. Саме у цьому і вбачає Екобюро УГКЦ своє першочергове завдання.

Президент Спілки католицької соціальної етики у Центральній Європі проф. д-р Інгеборн Габріель, подякувавши за цікаву та змістовну доповідь, звернула увагу присутніх на те, що, незважаючи на довгі роки підпілля і пов’язані з цим проблеми, Українська Греко-Католицька Церква зуміла зайняти передові позиції у сфері формування екологічної свідомості на засадах християнської віри та етики. Професор Габріель відзначила, що деякі з презентованих видань Екологічного Бюро УГКЦ варті того, щоб бути перекладеними на німецьку та інші європейські мови та бути взятими на озброєння у процесі екологічної освіти та виховання, яка провадиться у Церквах на національному рівні.

Опісля були заслухані відповідні доповіді членів Ради правління Спілки про основні екологічні та соціальні виклики сучасності у Польщі, Словенії, Словаччині та Угорщині. У заході взяли участь представники близько десяти країн Центральної Європи.

У рамках конференції відбулось також засідання Ради правління Спілки, на порядку денному якого стояла низка робочих питань включно із прийняттям трьох нових членів, серед яких також і заступника керівника Бюро УГКЦ з питань екології, д-ра Володимира Містермана.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

Довідка

Спілка Католицької соціальної етики в Центральній Європі – це наукове об’єднання, яке має за мету обмін професійним досвідом між країнами Центральної Європи у галузі академічної католицької соціальної етики, соціальної освіти і соціальної праці. Осідок Спілки знаходиться на базі Інституту Соціальної етики, Факультету Католицької теології Віденського Державного Університету (Австрія).

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут