Чи варто у рік Змії викручуватися, як вуж на сковорідці?

Відповідь на заяву відділу освіти Полтавської РДА з приводу зниклої з дитсадка ялинки

Після ознайомлення з інформацією «У Полтавській РДА нагадали деяким блогерам, що чутки не є джерелом інформації» на сайті КІА «Новини Полтавщини», прес-служба народного депутата України Юрія Булика уповноважена заявити таке.
Нагадаємо, що у старшій групі дитсадка «Зірочка» села Ковалівка Полтавського району після проведення новорічного ранку 27 грудня 2012 року зникла ялинка. Це факт. А не чутки. Ні вихователям, ні батькам дітей, ні депутату Полтавської районної ради Олександру Бублику завідуюча дитсадком Валентина Зінченко не пояснила, куди зникла ялинка. Батьки й діти були шоковані й засмучені зникненням ялинки за кілька днів до Нового року, бо завжди, традиційно ялинки в групах стояли до Різдва Христового.
Традиції демонтувати ялинку одразу після новорічного ранку й віддавати малозабезпеченим родинам у дитсадку не існувало. Це факт, а не чутки.
Про те, що ялинку вкрали, народному депутату Юрію Бублику заявила сама завідуюча дитсадком В.Зінченко. Це факт, а не чутки, що зафіксовано на диктофоні й на відеозаписі.
Про те, що ялинка нібито демонтована з міркувань пожежної безпеки, спростовує депутат Полтавської районної ради Олександр Бублик, котрий з цього приводу одразу після інциденту звертався за роз’ясненням до районної пожежної служби. Йому пояснили, що у Правилах пожежної безпеки немає конкретних вимог, де і скільки стояти новорічним ялинкам у дитячих закладах. Головне, щоб на ялинці не було легкозаймистих матеріалів типу вати, і щоб не залишали її без нагляду з увімкненими електрогірляндами. До слова, ялинка у молодшій групі й по сьогодні стоїть у груповій кімнаті й радує дітлахів, і це не перешкоджає навчальному процесу.
Чомусь аж шість днів знадобилося Полтавській РДА на вироблення версії про нормативи встановлення новорічної ялинки і віддавання її нічній няні Надії Мірошниченко. Втім, і ця версія про «добру справу» Зінченко не витримує критики. Адже якщо була потреба у ялинці для родини Мірошниченко, то треба було звернутися до Олександра Бублика чи народного депутата Юрія Бублика, котрий проживає у Ковалівці, і їм не було б проблемно привезти на одне деревце більше. А відтак, не було необхідності красти ялинку у 40 вихованців старшої групи дитсадка підступно, по-злодійськи, таємно, під покривом ночі.
Стосовно заяви відділу освіти Полтавської РДА про «провокування соціальної напруги як методу, характерного для радикально-націоналістичних сил», то офіційно заявляємо, що, на жаль, соціальну напругу в Ковалівській сільраді спровокувало небажання керівництва РДА, членів Партії регіонів, звільнити завідуючу дитсадком В.Зінченко після завершення терміну її контракту 1 вересня 2012 року й висловлення їй недовіри загальними зборами жителів Ковалівки, на яких кандидатура Ірини Ревенко на посаду завідувачки набрала 106 голосів, а В.Зінченко – лише 8. Якби 1 вересня Зінченко була б звільнена, це був би компроміс. Натомість регіональна районна влада вирішила піти проти думки батьків вихованців дитсадка й сільської ради, з бюджету якої фінансується дитсадок «Зірочка», чим спровокувала конфлікт, який давно вийшов за межі Полтавщини.
Принагідно нагадаємо, що конструктивний діалог – це коли влада чує територіальні громади й враховує їхню думку, а не коли демонстративно, лише з бажання насолити своїм політичним опонентам, плює людям у вічі, ігноруючи об’єктивні факти.
Не варто відділу освіти на широкий загал демонструвати своє невігластво в тому, що «чутки не є джерелом інформації». Чутки як соціально-психологічне явище якраз є джерелом інформації. Ось що, зокрема, пише доктор психологічних наук, професор Лідія Орбан-Лембрик: «Офіційні повідомлення через засоби масової комунікації функціонують поряд з іншими джерелами інформації, зокрема чутками, а вони не тільки доповнюють спеціально організовані повідомлення, але й служать засобом перевірки цієї інформації…»
Офіційно заявляємо, що методи роботи прес-служби народного депутата Юрія Бублика повністю відповідають вітчизняним і міжнародним стандартам роботи таких служб.
Наостанок по-дружньому радимо відділу освіти Полтавської РДА перед оприлюдненням своїх заяв давати їх на перевірку правопису вчителькам української мови найближчої школи, щоб не ганьбитися такими «перлами», як, приміром, «підняте питання» (правильно – порушене) чи «дійсний стан справ» (правильно – як насправді).
Прес-служба народного депутата України Юрія Бублика