“Ви тут ніхто”

Струсом мозку, переломом ребра, забоєм грудної клітини, синцями та гематомами закінчилося намагання мешканців донецького гуртожитку визначити офіційне місце для куріння.

Олександр Муляр уже тиждень в лікарні. Він твердить – його побили троє дільничних міліціонерів, розповідає Оксана Ткачова, «ФАКТИ», ICTV.

Після прийняття нового закону про куріння люди зібралися в коридорі, аби написати заяву комунальникам, щоб ті виділили офіційне приміщення для куріння. Аж раптом прийшло троє дільничних міліціонерів. Олександр Муляр запевняє – він лише сказав їм, що штрафувати людей за куріння, якщо їм не виділено спеціального місця, незаконно. Люди в формі почали його жорстоко бити.

«Били, дружину почали об стіни тягати, схопили дитину, кинули об стінку. Зараз дитина заїкається. Привезли у райвідділ. По дорозі били в машині. Вивели у двір, змусили там стояти в одних шортах і футболці на снігу», – розповідає постраждалий Олександр Муляр.

Крім численних забоїв, у чоловіка були обморожені пальці ніг – бо його вивели на мороз босим. Дати чоловікові одяг міліціонери не дозволили.

Дружина побитого каже з плачем: міліціонери жорстоко відіпхнули 7-річну Віолу, яка вибігла з квартири рятувати батька. Дитина вдарилася об стінку. Тепер вона заїкається.

У міліції дії своїх колег не коментують. Кажуть – неетично.

А в Прокуратурі, де проводять досудове розслідування, події того дня дільничні інспектори пояснюють із точністю до навпаки. Їх викликали на конфлікт, а постраждалий сам кидався на людей у погонах.

Сусіди переконують – інспекторів ніхто й пальцем не зачепив. Олександр ні з ким не конфліктував, а міліціонери поводилися жорстоко.

«Вони сказали: «Ви тут – ніхто»», – розповідає сусід-свідок Геннадій Нестеренко.

За заявами обох сторін порушено кримінальні справи. Хто тут правий, прокуратура має з’ясувати за два місяці.

Експрес онлайн

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут