Мирні зібрання. У Криму спостерігається рясний совок

Дослідження свободи мирних зібрань в Україні, що здійснюється Інформаційним центром “Майдан Моніторинг“, підтверджує, совок у Криму – живіший за живих. З Армянська, Судака, Феодосії, Ялти, Роздольного місцеві самоврядувальники повідомили, що керуються давно нечинним (бо суперечить Конституції і низці міжнародних правових актів) указом Президії Верховної Ради СРСР “Про порядок організації і проведення  зібрань, митингів, вуличних походів та демонстрацій в СРСР”. У всіх цих містах, а також у Євпаторії місцеві владці також наприймали власних “порядків” і “положень” з цих питань, не маючи на те жодного права.

Для прикладу, Євпаторійський феномен – у листі сказано, що совецьким “указом” не керуються, а у положенні, як кажуть – “те саме, тільки у профіль”. Зверніть увагу, що наприкінці цього чудового документа владці навіть передбачили за його недотримання … кримінальну (!) відповідальність.

Євпаторія-39-2012-1Євпаторія-39-2012-2Євпаторія-39-2012-3Євпаторія-39-2012-4Євпаторія-39-2012-5

Селище Роздольне.  Рішення виконкому – є, а показати нам його тамтешній селищний голова щось посоромився. Ми це врахуємо.

Роздольне-39-2012

А у Первомайському своє “положение” ще не затвердили, але вже приготувалися. Іншими словами – приготувалися порушити законодавство?

Первомайське-39-2012А от у сонячній Ялті взагалі плюралізм у голові.  Виконавчий комітет керується совецьким “указом” при зверненні до суду щодо заборони зібрань, а при прийнятті “Положения”, мовляв, “не руководствовался”.  Але там  – ті самі класичні “указівські” 10 днів попереднього повідомлення і багато чого іншого, не менш класичного.

Ялта-39-2012-1Ялта-39-2012-2Ялта-39-2012-3Ялта-39-2012-4Ялта-39-2012-5

Щоб не перевантажувати читачів надмірним потоком інформації, на цьому зупинимося.В інших вищеперерахованих кримських населених пунктах зі свободою мирних зібрань так саме проблемно. Тож далі – буде.

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут