У десяту річницю відходу у вічність Голови Проводу ОУН Слави Стецько

У десяту річницю відходу у вічність Голови Проводу ОУН Слави Стецько Організація Українських Націоналістів висловлює свою шану людині, яка все своє життя зв’язала з організованим націоналістичним рухом, жила для України, і зробила для неї все, що змогла.

Її боротьба за Незалежність України розпочалася за польської окупації, продовжилася за “перших совєтів”, потім під час німецької окупації, і не припинялася жодного дня під час вимушеної еміґрації. Займаючи важливі становища на зовнішньополітичному відтинку боротьби, Слава Стецько відзначилася у акціях, які постійно нагадували вільному світові, що Україна є, і має волю до державної незалежності.

Вперше після довгих років вимушеної еміграції пані Слава змогла відвідати батьківщину лише в червні 1991 року, і зразу включилася в боротьбу Краю за мрію поколінь борців. Її постава та відданість, готовність перенести основну вагу боротьби Організації на Рідні Землі були оцінені учасниками 8-го Збору ОУН, в якому вперше за довгі роки взяли участь делегати з українських теренів, Славу Стецько обрали Головою Проводу ОУН. Цей обов’язок вона сповняла протягом двох каденцій, з вірою та самопожертвою, не рахуючись ні з обставинами, ні з власним здоров’ям. Вона з чистим сумлінням могла заявити під час виголошення депутатської присяги у Верховній Раді України 19 березня 1997 року: «Я ніколи не думала над тим, ким я буду в Українській державі, але я свято вірила в майбутність українського народу, вірила, що він буде вільний, бо ж скільки мільйонів загинуло за його волю! Я вірила в Божу справедливість».

Протягом останніх своїх дванадцяти років життя і боротьби в Україні Слава Стецько була прикладом дієвості для патріотів. Вона постійно наголошувала, що лише віра рухає гори, що лише чин дає результат, що лише праця в народі і для народу готує перемогу національної ідеї. «Ми маємо працювати і за тих, хто вже не може, і за тих, хто не хоче», – підкреслювала пані Слава. І показувала приклад, як це треба робити.

Сьогодні, з нагоди десятиріччя відходу у Вічність Слави Стецько ми молимося за спокій її безсмертної душі та просимо Бога, щоб її земна праця повернулася в Україну новими лавами борців за кращу долю нашого народу.

Слава Україні! Героям Слава!

Провід ОУН

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут