Петро Гончар: Я довів те, що це наша національна ідея – фуфайка

Увечері 29 березня директор Музею Івана Гончара Петро Гончар відкрив виставку в рамках проекту “Етнографічні небилиці”. Відвідувачі взагалі не знали, які саме експонати будуть виставлятись у приміщенні Мистецької галереї музею. Організатори надали вкрай мало інформації про захід, просто запевнивши, “Такого ви ще не бачили!” Перед тим, як відкрити двері до галереї директор Петро Гончар запросив гостей до фуршету. Піднявши келих червоного вина, він сказав, що всі експонати правдиві і всі дані про них достовірні. “Будьмо!” – вигукнув очільник музею і відкрив двері галереї. У великій залі по стінах були вивішені фуфайки з різних регіонів України…

… а посередині галереї лежали у величезній купі український одяг – вишиванки, рушники тощо.

 

Ідея мистецького проекту належить директору музею Петрові Гончару: “Я збирав, чіпляв. Я їздив по всій Україні. Кожна куфайка підібрана від Сяну до Дону, з Півночі до Півдня. Я довів те, що це наша національна ідея – фуфайка. Це ще одна візуальна формула української культури ХХ століття. І не треба нічого придумувати. Ми вже одяглися, об’єдналися фуфайкою… Нас об’єднали…” – каже Петро Гончар.

Виставку можна відвідати до 25 квітня 2013 року за адресою: м. Київ,  вул. Лаврська, 19.

 

Микола Мирний

Радіо “Домівка”

3 Comments

  1. Немилосердно жорстока виставка. Куфайки… А серце, душа України – вишиванки, рушники, кептарі та інше понакидані на велику купу, як непотріб. Виставка будить, хто зупинився на куфайці.

  2. Ну і що далі? Біля бетонозмішувача працювати у вишиванці? Їй-бо, нема чого людям робити.

  3. Москидні шуточки… Це мабуть національний одяг автора. Ця виставка є знущанням над українцями. Це москалі одягли українців у тюремний і лагерний одяг. Ганьба автору-негіднику!

Comments are closed.