Суд у справі ЄЕСУ перенесено на 21 травня

Розгляд справи щодо ЄЕСУ Київський районний суд міста Харкова переніс на 10:00 21 травня. Таке рішення сьогодні ухвалив суддя Костянтин Садовський обґрунтовуючи це тим, що у судовому засіданні немає лідера опозиції Юлії Тимошенко.

Між тим захисники нагадали судді, що позиція захисників щодо цієї справи залишається незмінною – справа має бути негайно закритою. Захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко підкреслив, що Юлія Тимошенко просила закрити цю справу за її клопотанням за умови її відсутності, а незакриття цієї справи є порушенням не лише українського законодавства, а й пункту №4 7-го протоколу Європейської конвенції прав людини.

«Непотрібно давати оцінку доказам. Присутність Юлії Тимошенко не є обов’язковою, справа має бути закрита без її участі», – сказав Власенко. Він також заявив, що лідер опозиції навіть теоретично не може бути суб’єктом тих злочинів, які їй інкримінують, оскільки у той час вона не мала відношення до корпорації ЄЕСУ, а працювала народним депутатом.

Захисник нагадав, що Генеральна прокуратура України та судові органи свого часу неодноразового визнавали необґрунтованість цих обвинувачень, а понад 50 суддів двох палат Верховного суду України 11 листопада 2005 року прийняли ухвалу щодо закриття кримінальної справи проти Юлії Тимошенко за відсутності у її діях складу злочину. Інший захисник лідера опозиції Олександр Плахотнюк зазначив, що «немає ніяких перешкод, аби розглянути це клопотання саме на цій стадії».

Захисники також висловили своє обурення з приводу того, що прокурори на судовому засіданні перебувають у цивільному одязі. «Прокуратура не у формі. Можливо прокурори соромляться її і захист це тільки тішить», – зазначив Власенко. Він також попросив Костянтина Садовського зробити зауваження представникам обвинувачення.

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут