Заява УГСПЛ щодо поширеної в пресі інформації про позицію Спілки по свободі мирних зібрань

136636937819 квітня багато ЗМІ поширили інформацію Всеукраїнської ініціативи «За мирний протест!» під назвою «У Януковича планують обмежити свободу протестів в Україні».

З цього повідомлення складається чітке уявлення, що Українська Гельсінська спідка з прав людини підтримує звернення та виголошену позицію.

Цим зверненням ми заявляємо, що УГСПЛ не має відношення до цього звернення, воно не розроблялося та ніяким чином не погоджувалося із нашою організацію.

Більше того, УГСПЛ притримується відмінної позиції щодо закону про свободу мирних зібрань. Ми переконані, що необхідно якнайшвидше ухвалити спеціальний закон про свободу мирних зібрань, що відповідав би міжнародним стандартам у сфері прав людини. Проект закону, що зараз обговорюється в Адміністрації Президента, більшою мірою відповідає таким стандартам і може стати основою для успішного досягнення поставленої правозахисниками цілі.

Ми закликаємо громадські організації та  активістів припинити маніпулювати позицією УГСПЛ щодо закону про свободу мирних зібрань, а ЗМІ та журналістів врахувати, що заяви Всеукраїнської ініціативи «За мирний протест!» не мають нічого спільного із позицією УГСПЛ.

Також ми хотіли нагадати, що організація Всеукраїнське громадське об’єднання «Інститут Республіка», котра є засновником  Всеукраїнської ініціативи «За мирний протест!», неправомірно видає себе за члена Української Гельсінської спілки з прав людини. Членом УГСПЛ є Інститут економіко-соціальних досліджень “Республіка”. Звертаємо увагу на те, що користуючись схожою назвою, Всеукраїнське громадське об’єднання «Інститут Республіка» не в перший раз видає себе за члена УГСПЛ.

  Джерело

Хочете нас підтримати?

donate Допомогти Інформаційному центру Майдан Моніторинг ви можете перерахунком грошей на PayPal Голови Правління нашої Організації nataliyazubar@maidanua.org або на рахунок Організації, тут детально написано як https://maidan.org.ua/supportmmic/.